Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır’ın Kurtuluşunun 100. Yılı Büyük Bir Coşku İle Kutlandı

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle Belediye Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde ve Mehmet Çavuş Şehitlik Anıtında Anma Töreni düzenlendi. Düzenlenen törenlere, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim ile birlikte il protokolü, kurum amirleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. Belediye Meydanında bulunan Atatürk […]

Iğdır’ın Kurtuluşunun 100. Yılı Büyük Bir Coşku İle Kutlandı
14 Kasım 2020 - 14:24 'de eklendi.

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle Belediye Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde ve Mehmet Çavuş Şehitlik Anıtında Anma Töreni düzenlendi. Düzenlenen törenlere, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim ile birlikte il protokolü, kurum amirleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. 
Belediye Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na Valilik, Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı, Şehit ve Gazi Aileleri Derneğinin çelenklerin sunulmasıyla başlayan ilk tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile birlikte şanlı Türk Bayrağımızın göndere çekilmesi, Belediye Başkan Yardımcısı Ülkü Öcal’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’e gönderdiği Iğdır’ın Kurtuluş Günü mesajının okunması, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ile son buldu. Anma töreni sonrası belediye meydanında Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih Kültür Birliğini Yaşatma Derneği Organizasyonu ile hazırlanan resim ve fotoğraf sergisinin gezilmesi ile kutlama programı son buldu.Kutlama programı sonrası hep birlikte Mehmet Çavuş Şehitlik Anıtı’na şanlı Türk Bayrağımız eşliğinde zafer şarkıları ile kortej yürüyüşü yapılarak ikinci tören alanına gelindi. Mehmet Çavuş Şehitlik Anıtı’nda başlayan ikinci törende; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile birlikte şanlı Türk Bayrağımızın göndere çekilmesi, Tarih Öğretmeni Süleyman Beter tarafından Mehmet Çavuş Şehitlik Anıtı hakkında bilgilendirme amaçlı sunum yapılması Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’e gönderdiği Iğdır’ın Kurtuluş Günü mesajının tekrar okunması, aziz Şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duaların okunması ve Şehitlerimizin buradaki temsili mezar taşlarına karanfil bırakılması ile düzenlenen tören sana erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER