Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

“İnsansız Hava Araçları İçin İHA-1 Sertifikası” Projesi Tamamlandı

16 – 20 Kasım 2020 tarihleri arasında ‘FC Havacılık’ Şirketi tarafından verilen teorik ve pratik eğitimler sonucunda kursiyerler, İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası (İHA-O ve İHA-1) ve Temel Radyo Haberleşme ve Sertifikalarını almaya hak kazandılar. FC Havacılık Şirketi ve Serhat Kalkınma Ajansı iş birliği ile gerçekleştirilen “İnsan Hava Araçları İçin İHA-1 Sertifikası” projesi tamamlandı. […]

“İnsansız Hava Araçları İçin İHA-1 Sertifikası” Projesi Tamamlandı
20 Kasım 2020 - 15:46 'de eklendi.

16 – 20 Kasım 2020 tarihleri arasında ‘FC Havacılık’ Şirketi tarafından verilen teorik ve pratik eğitimler sonucunda kursiyerler, İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası (İHA-O ve İHA-1) ve Temel Radyo Haberleşme ve Sertifikalarını almaya hak kazandılar.

FC Havacılık Şirketi ve Serhat Kalkınma Ajansı iş birliği ile gerçekleştirilen “İnsan Hava Araçları İçin İHA-1 Sertifikası” projesi tamamlandı. Kursiyerler sertifikalarını Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Iğdır İl Koordinatörü Ramazan Mutlu Doğaner’den aldılar. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Emirhan Özdemir’in yürütücülüğünde hazırlanan proje kapsamında, Karaağaç ve Şehit Bülent Yurtseven Kampüslerinde gerçekleşen eğitim kapsamında 20 kursiyer, 36 saat teorik ve 4 saatlik uygulama sonucunda; haritalama, gps teknikleri, prodüksiyon çekimleri, telsiz haberleşme ve sivil havacılık kanunları gibi konularda eğitim gördü. Söz konusu eğitimlerde kursiyerler, İHA-1 ve Temel Radyo Haberleşme Sertifika ve ehliyetlerini teslim alarak insansız hava araçları kullanım yetkisine sahip oldular.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER