Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

İran’ın Erzurum Başkonsolosu Iğdır Üniversitesini Ziyaret Etti

İran’ın Erzurum Başkonsolosu Sajjad Soltanzadeh ve beraberindeki heyet Iğdır’a gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında Iğdır Üniversitesini ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette heyete Dış İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Demirtaş eşlik etti. Başkonsolos Sajjad Soltanzadeh ve heyetinin ziyaretinden mutluluk duyduğunu kaydeden Rektör Vekili Prof. Dr. Demirtaş, Iğdır Üniversitesinin gelişimi hakkında bilgi verdi. […]

İran’ın Erzurum Başkonsolosu Iğdır Üniversitesini Ziyaret Etti
15 Ekim 2020 - 15:28 'de eklendi.

İran’ın Erzurum Başkonsolosu Sajjad Soltanzadeh ve beraberindeki heyet Iğdır’a gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında Iğdır Üniversitesini ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette heyete Dış İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Demirtaş eşlik etti. Başkonsolos Sajjad Soltanzadeh ve heyetinin ziyaretinden mutluluk duyduğunu kaydeden Rektör Vekili Prof. Dr. Demirtaş, Iğdır Üniversitesinin gelişimi hakkında bilgi verdi.

Ziyaretin ana konusunu; iki ülke arasında geliştirilebilecek akademik değişim programları (Erasmus, Mevlana), Üniversiteler arası çalıştaylar, ortak proje faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, Covid-19’un ülkelere ve üniversitelere olan zararlarının ortadan kaldırılması için eylem planları ve aşı çalışmalarının seyri oluşturdu.

Başkonsolos Sajjad Soltanzadeh, Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlik nedeniyle teşekkür ederek, Iğdır Üniversitesinin gelişmesinin aynı zamanda Iğdır’ın gelişmesi olduğunu söyledi.

Yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından Başkonsolos Sajjad Soltanzadeh ve beraberindeki heyet, Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünden ayrıldı. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER