Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

“İş Kulübü” Öğrencileri Sertifikalarını Aldı

Iğdır Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) ile Iğdır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün (İŞKUR) ortaklaşa düzenlediği “İŞKUR İş Kulübü” eğitimlerinde 1. Grup öğrenciler katılım belgelerini aldı. Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan 1. Grup öğrencilerinin sertifika törenine; İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan, Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turhan Moç, […]

“İş Kulübü” Öğrencileri Sertifikalarını Aldı
25 Şubat 2020 - 13:50 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) ile Iğdır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün (İŞKUR) ortaklaşa düzenlediği “İŞKUR İş Kulübü” eğitimlerinde 1. Grup öğrenciler katılım belgelerini aldı.

Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan 1. Grup öğrencilerinin sertifika törenine; İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan, Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turhan Moç, KARMER Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör ve öğrenciler katıldı.

Törende, İŞKUR İş Kulübü eğitimleriyle ilgili konuşan KARMER Müdürü Hakan Güngör; “Öğrencilerimiz, İş Kulübü eğitimleri sayesinde sektördeki gelişmeler ve beklentiler ile yüzleşebiliyor ve iş hayatına önceden hazırlanma şansı elde ediyor. Teorik eğitimler ile birlikte bu tür eğitimlerin olumlu sonuçlar verdiğini gözlemlemekteyiz. İş Kulübü programında verilen eğitimlerle amaçlanan; özellikle öğrencilerimizi, iş hayatına girdikleri zaman sadece üniversitedeki teori ve uygulama kısmındaki bilgilerle kalmayıp, iş hayatında nelerle karşılaşılabilecekleri gerçeğiyle yüzleştirmektir. Bu eğitimler, öğrencilerimizi profesyonel anlamda gelişebilmeleri noktasında çeşitli eğitim programlarıyla buluşturuyor. İş Kulübü eğitimlerini Mart ayı boyunca da devam ettirmeyi planlıyoruz.” dedi.

“Öğrencilerimizi sektörel beklentilere göre dizayn etmek için çaba sarf ediyoruz”

KARMER Müdürü Güngör, sözlerine şöyle devam etti; “Verilen eğitimlerin, öğrencilere iş hayatında yardımcı olacağını düşünüyoruz. Öğrencilerimizi sektörel beklentilere göre dizayn etmek için çaba sarf ediyoruz. Ayrıca, bu eğitimlerin organize edilmesinde emeği geçen İŞKUR İl Müdürlüğüne ve Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Kariyer Uyguluma ve Araştırma Merkezimiz, Iğdır İŞKUR İl Müdürlüğü ile birçok ortak çalışmayı sürdürüyor.”

Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turhan Moç da, “Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. Meslek Yüksekokulumuz, misyonuna uygun her türlü eğitimi desteklemeye hazır. Programda emeği geçenlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

“Üniversitemiz ile ortak organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz”

İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan ise, yaptığı değerlendirmede; “İŞKUR  olarak bu yönde Türkiye’nin dört bir tarafında benzeri eğitim programları düzenliyor ve üniversitelerle işbirliği yapıyoruz. Üniversitemiz ile de ortak organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. Programın, öğrencilerimiz açısından faydalı olmasını ümit ederim.” dedi.

İŞKUR İş Kulübü eğitimi kapsamında; iki gün boyunca, Iğdır İş Kulübü Lideri Zelal Alagöz Beyaz tarafından Iğdır Üniversitesi öğrencilerine meslek ve kişilik testleri uygulandı. Ayrıca; özgeçmiş hazırlama, hedef belirleme, iş arama becerilerini geliştirme, iş görüşmesi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler, mülakat sırasında sıkça sorulan sorular, dijital kimlik oluşturmanın önemi başlıklı eğitimler verildi. Verilen eğitimlere katılım sağlayan öğrenciler, katılım belgesi kazanmaya hak kazandı.

Sertifika töreni, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER