Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

İshakpaşa Sarayı’nın Önemini Anlattı

Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çetin, Anadolu Ajansına röportaj verdi. Çetin konuşmasında, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan İshakpaşa Sarayı’nın Osmanlı mimarisi ve sanat tarihi açısından öneminden bahsetti. Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunlara değindi. “İshakpaşa Sarayı Osmanlı mimarisinin Anadolu’daki en büyük ve en […]

İshakpaşa Sarayı’nın Önemini Anlattı
17 Eylül 2019 - 17:13 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çetin, Anadolu Ajansına röportaj verdi. Çetin konuşmasında, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan İshakpaşa Sarayı’nın Osmanlı mimarisi ve sanat tarihi açısından öneminden bahsetti.
Iğdır Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunlara değindi. “İshakpaşa Sarayı Osmanlı mimarisinin Anadolu’daki en büyük ve en önemli yapısıdır. Saray aynı zamanda Anadolu’daki tek saray olması açısından da önemlidir.
Sarayın bulunduğu konum itibarıyla sadece Osmanlı mimarisinin izlerini değil, aynı zamanda Selçuklu mimarisi ve Kafkas sanatlarının geleneklerini bünyesinde barındıran eklektik özellikler taşımaktadır.”

Röportajın tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER