Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAYA YÖNELİK KURS FAALİYETLERİ

Iğdır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün başlatmış olduğu IĞDIR İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAYITLI KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAYA YÖNELİK KURS FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR.  Faaliyet kapsamında 2020 ilk 2 ayında Özel Politika ve İstihdam Garantili/Garantisiz toplam 32 kursta 458 Kadın Kursiyere hem meslek öğretilip çalışma hayatına hazırlıyor hem de Kursiyerlere İstihdam Garantisiz Kurslarda günlük 30, İstihdam Garantili Kurslarda 60 TL, […]

KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAYA YÖNELİK KURS FAALİYETLERİ
21 Şubat 2020 - 11:51 'de eklendi.

Iğdır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün başlatmış olduğu IĞDIR İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAYITLI KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAYA YÖNELİK KURS FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR.

 Faaliyet kapsamında 2020 ilk 2 ayında Özel Politika ve İstihdam Garantili/Garantisiz toplam 32 kursta 458 Kadın Kursiyere hem meslek öğretilip çalışma hayatına hazırlıyor hem de Kursiyerlere İstihdam Garantisiz Kurslarda günlük 30, İstihdam Garantili Kurslarda 60 TL, İşte Anne Projesi kapsamında alınan Kursiyerlere günlük 95 TL cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca Genel Sağlık Sigortası Primi yatırıyor, Kurs sonunda Uluslar Arası İş Gücü Piyasasında geçerli olmak üzere sertifika veriyoruz. Kadınlara İş deneyimi kazandırıyor.

Kurs esnasında Kadın Kursiyerlere kayıtlı çalışmaya yönlendirici bilinçlendirme faaliyeti sayesinde Kadınların yoğun olarak çalıştığı sektörlerde iş almaya hazır olmalarını sağlıyor. Bu sayede Kadınlar iş gücü piyasasına çalışma disiplini ve tecrübeleri ile iş hayatına girmiş oluyorlar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER