Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Kanada’da Iğdır Üniversitesini Tanıttı

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi, yaz dönemini Kanada’da geçirdi. Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Ottowa Üniversitesi’nde ders veren Prof. Dr. Selahattin Çelebi, Iğdır Üniversitesi ile Ottowa Üniversitesi arasında işbirliğini geliştirici ve Iğdır Üniversitesi’ni tanıtıcı faaliyetlerde de bulundu. Öğrencilerinin saygı ve sevgisini kazandı Ottowa Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğrencilerine “Principles of […]

Kanada’da Iğdır Üniversitesini Tanıttı
23 Eylül 2019 - 16:25 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi, yaz dönemini Kanada’da geçirdi. Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Ottowa Üniversitesi’nde ders veren Prof. Dr. Selahattin Çelebi, Iğdır Üniversitesi ile Ottowa Üniversitesi arasında işbirliğini geliştirici ve Iğdır Üniversitesi’ni tanıtıcı faaliyetlerde de bulundu.
Öğrencilerinin saygı ve sevgisini kazandı

Ottowa Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğrencilerine “Principles of Physics 1” (Fiziğin İlkeleri 1) dersini veren Prof. Dr. Selahattin Çelebi için üniversite tarafından üç öğretim asistanı görevlendirildi. Prof. Dr. Selahattin Çelebi’nin dersini alan öğrenciler, kendisinin öğretim yönteminden duydukları memnuniyeti dönem sonu doldurdukları ankette dile getirdi. Ankette yapılan takdir ve övgü dolu yorumlardan Çelebi’nin, öğrencilerinin saygı ve sevgisini fazlasıyla kazandığı anlaşıldı.
Çelebi’nin ders anlatımındaki başarısının ve öğrencilerine olan yakınlığının öne çıktığı yorumlarda, Kanada’daki öğrencileri Prof. Dr. Selahattin Çelebi’yi şöyle anlattı;“Prof. Dr. Selahatin Çelebi muazzam; dersi harika bir şekilde anlatıyor, öğrencileriyle doğrudan iletişim kuruyor ve yardım etmek için elinden geleni yapıyor.”
“Fiziği anlaşılır kıldığınız için çok teşekkürler Sayın Çelebi; geçmişte kavramak için çok uğraşmıştım, durumumu çok daha iyi hale getirdiniz. Sizin için gelecekte en iyisini dilerim!”
Prof. Dr. Selahattin Çelebi’nin Ottowa Üniversitesi’nin en iyi hocalarından biri olduğunu belirten bir öğrenci ise Çelebi’yi öğrencilerine karşı nazik, ilgili ve adil olarak nitelendirdi. Dikkat dağınıklığından muzdarip olduğundan bahseden öğrenci, Çelebi’nin ders anlatımı sayesinde derslere severek katıldığını ve Prof. Dr. Selahattin Çelebi’nin diğer hocalar için iyi bir örnek teşkil ettiğini belirtti. Öğrenci, Çelebi için yazdığı yorumu; “Her şey için teşekkürler Prof. Dr. Çelebi, yaptığınız her şey fazlasıyla değerliydi” diyerek bitirdi.
Iğdır Üniversitesini tanıttı
Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi, Ottowa Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi yetkilileriyle yaptığı görüşmede ise Iğdır Üniversitesi’ni tanıtıcı bilgiler verdi ve iki üniversite arasında işbirliğini geliştirici girişimlerde bulundu.
Prof. Dr. Selahattin Çelebi, YÖK’ün Mevlana Değişim Programı’yla ilgili bilgilendirmede bulunarak iki üniversite arasında bu program kapsamında anlaşma yapılması için teklifte bulundu. Ottowa Üniversitesi yetkilileri, Çelebi’nin yaptığı bilgilendirme doğrultusunda anlaşma teklifinin değerlendirileceğini belirtti. Görüşmede, üniversitelerin uluslararası alanda bilimsel ve kültürel işbirliği yolu ile karşılıklı kazanımlar elde edeceğinin önemi de vurgulandı.
YÖK’ün yabancı uyruklu öğrencileri ülkemize çekme ve Türk öğretim üyelerinin yabancı uyruklu öğrencilere ders verecek şekilde kendilerini geliştirmesine olanak tanıma yönündeki “uluslararasılaşma” felsefesi ile uyumlu olan bu ziyaretin çok verimli geçtiğini belirten Çelebi, Iğdır Üniversitesi’ndeki öğrencilerle bu kazanımlarını paylaşmaktan mutlu olacağını ifade etti.
Dijital eğitim çalıştayına katıldı
Prof. Dr. Selahattin Çelebi, Ottowa Üniversitesi Öğretim ve Öğrenim Destek Biriminin düzenlediği dijital eğitim çalıştayına katıldı ve başarı sertifikası aldı.“Virtual Campus Strategies and Essential Tools for Course Design Level 1” adlı çalıştayda öğretim üyelerinin dijital ortamda daha nitelikli ders dökümanı hazırlaması ve öğrencilere bu dökümanları daha etkin bir şekilde sunması konusu ele alındı. Iğdır Üniversitesi’nde de, Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZMER) aracılığıyla isteyen öğretim üyelerine benzer mesleki gelişim eğitimlerinin verileceğini belirten Prof. Dr. Çelebi, her dönem başında bu tür etkinlikler planladıklarını ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER