Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Kaya Tuzuna Iğdır Üniversitesinin Logosu İşlendi

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Öğr. Gör. Heykeltraş Abdullah Gümüş tarafından Tuzluca Tuz Mağarasından blok halde getirtilen kaya tuzuna üniversitemizin logosunu işledi. Turizm ve sağlık amaçlı kullanılan kaya tuzunun iç mekân tasarımında kullanılabilecek yeni bir malzeme olması da kanıtlanmış oldu. Kaya tuzunun anıtsal olarak iç mekânda da kullanılmaya başlandığını belirten Öğr. Gör. […]

Kaya Tuzuna Iğdır Üniversitesinin Logosu İşlendi
30 Haziran 2020 - 11:31 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Öğr. Gör. Heykeltraş Abdullah Gümüş tarafından Tuzluca Tuz Mağarasından blok halde getirtilen kaya tuzuna üniversitemizin logosunu işledi.

Turizm ve sağlık amaçlı kullanılan kaya tuzunun iç mekân tasarımında kullanılabilecek yeni bir malzeme olması da kanıtlanmış oldu. Kaya tuzunun anıtsal olarak iç mekânda da kullanılmaya başlandığını belirten Öğr. Gör. Gümüş, kaya tuzundan oluşan yeni proje çalışmalarının devam ettiğini, tamamen el işçiliği ile yapılan bu çalışmada boya kullanılmadığını ve tuzun hammaddeye dönüştürülerek beyaz kaplamasının yapıldığını kaydetti. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER