Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Konar Göçer Hayvan Yetiştiriciliği Destek

Iğdır’da mevcut meraların yetersiz ve verimsiz olması, yaz aylarının da kurak geçmesi sebebiyle her yıl hayvan yetiştiricilerin birçoğu civar İllerden kiralama yaparak hayvanlarını verimli otlaklara götürmektedir. Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU ve beraberindeki Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mahmut TURAN, Tuzluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal BİRGE ile Kars […]

Konar Göçer Hayvan Yetiştiriciliği Destek
05 Eylül 2019 - 16:52 'de eklendi.

Iğdır’da mevcut meraların yetersiz ve verimsiz olması, yaz aylarının da kurak geçmesi sebebiyle her yıl hayvan yetiştiricilerin birçoğu civar İllerden kiralama yaparak hayvanlarını verimli otlaklara götürmektedir.
Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU ve beraberindeki Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mahmut TURAN, Tuzluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal BİRGE ile Kars ve Artvin İllerinde kiralama yapan,Iğdır ekonomisinde ve gelişmesinde büyük pay sahibi olan konar-göçer hayvan yetiştiricilerinin mevsimlik konaklama yerlerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu, yetiştiricilerle sohbetler edip dertlerini dinledi.
Yaylacı yetiştiricilerin ziyaretten ötürü memnuniyetlerini dile getirerek, dağ taş demeden buralara gelip bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz dediler.

Yayla ziyaretleri ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Özkan YOLCU; “İlimiz hayvancılığı civar İllerin birçoğundan daha gelişmiş ve daha ileride olduğu için kendi meralarımız yetersiz gelmektedir. Büyük zahmet ve paralar harcayarak bu otlaklara hayvan götüren yetiştiricilerimizi gayret ve çabalarından ötürü tebrik ediyorum. Tarım ve hayvancılık alanında İlimizde yapılan ve aynı zamanda yasal olan, Bakanlığımızın uygun gördüğü her çalışmaya desteğimiz sonuna kadar vardır.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak gerek hayvancımız, gerek çiftçimiz ve gerekse ticaretçimizin dürüst ve yasalara uygun olan, yapmakta oldukları işle ilgili Kurumumuza verdikleri beyanın dışına çıkmayan bütün işletmelerimizin her zaman yanında olacağız ve dertlerine ortak olacağız.
Bu arada dürüst çalışan ve kendi ekmeğinin peşinde olan işletmelerimizin dışında kanunsuz işler de yapmak isteyenler çıkabilir. Bunlara da fırsat vermeyecek ve Iğdır’ın adının kötüye çıkmaması için her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.İl Müdürü Özkan YOLCU, Yaylacılara gösterdikleri kolaylıklardan ötürü Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun OKUR ve Kars İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN’e de teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER