Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

KORONA VİRÜSÜ YANI BAŞIMIZDA, YÖNETİCİLER SIKI DENETİME GEÇMELİ

Çin’de başlayan ve hızlı bir şekilde yayılarak diğer ülkelere de sıçrayan KORONA VİRÜSÜ YANI BAŞIMIZA KADAR GELDİ. Komşu ülkemiz İran’da yoğun bir şekilde görülmeye başlayan virüs, Iğdır’da dahil olmak üzere sınır şehirlerinde yüksek oranda tedirginliklere yol açtı. Iğdır’lı vatandaşlar, ülkeler arası ticaretin insan sağlığından önemli olmadığını belirterek, korona virüsüne önlem alınıncaya kadar sınır kapılarının kapatılması […]

KORONA VİRÜSÜ YANI BAŞIMIZDA, YÖNETİCİLER SIKI DENETİME GEÇMELİ
22 Şubat 2020 - 13:07 'de eklendi.

Çin’de başlayan ve hızlı bir şekilde yayılarak diğer ülkelere de sıçrayan KORONA VİRÜSÜ YANI BAŞIMIZA KADAR GELDİ.

Komşu ülkemiz İran’da yoğun bir şekilde görülmeye başlayan virüs, Iğdır’da dahil olmak üzere sınır şehirlerinde yüksek oranda tedirginliklere yol açtı.

Iğdır’lı vatandaşlar, ülkeler arası ticaretin insan sağlığından önemli olmadığını belirterek, korona virüsüne önlem alınıncaya kadar sınır kapılarının kapatılması gerektiğini, yetkililerin vatandaşların taleplerini dikkate almaları ve yöneticilerin sıkı denetime geçmeleri gerektiğini belirtiler.

Ayrıca bazı sosyal medya kullanıcılarının yayınladığı bazı görseller üzerine
Iğdır valiliği bir basın açıklaması yaptı.

“Değerli Basin Mensupları,
Bazı sosyal medya hesaplarında ve İnternet sitelerinde; İlimizde Çin’den yayılan ‘Koronavirüs’ şüphesi ile ilgili olarak, bir vatandaşımızın, Iğdır Devlet Hastanesi’ne sevkinin yapıldığı ile ilgili iddiaların yer aldığı paylaşımlar yer almaktadır. Öne sürülen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. İlimizde virüse yönelik herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.
Bilgilerinize” diye belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü kaynaklı İran’da 750 şüpheli vaka olduğunu, 18 pozitif vaka tespit edildiğini ve 5 ölüm vakası olduğunu belirterek, dün geceden itibaren İran’dan Türkiye’ye giriş yapacak yolcuları pasaport kontrolü öncesinde sağlık kontrolünden geçirmeye başladıklarını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Corona virüs Bilim Kurulu’nun toplantısında, Türkiye’nin Çin’in Wuhan eyaleti kaynaklı corona virüsü salgınına karşı tedbirleri gözden geçirmesinin ardından son tabloyu Bakan Koca kamuoyuna duyurdu. Koca, Türkiye’nin 560 kilometrelik sınır komşusu İran’da da yeni tip corona virüsü görülmesi üzerine dün geceden itibaren bu ülkeden gelecek yolcularla ilgili tedbirleri hayata geçirdiklerini bildirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER