Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

KOSGEB’ den dijitalleşmeye destek.

KOSGEB Iğdır Müdürlüğü’ nün yaptığı açıklamaya göre; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı; İmalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’ lere ve İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren ve üretim ve ilişkili iş süreçlerinde dijital teknolojilerden yararlanma düzeyini arttırmak isteyen KOBİ’ lere KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI […]

KOSGEB’ den dijitalleşmeye destek.
15 Ağustos 2020 - 12:15 'de eklendi.

KOSGEB Iğdır Müdürlüğü’ nün yaptığı açıklamaya göre;

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı; İmalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’ lere ve İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren ve üretim ve ilişkili iş süreçlerinde dijital teknolojilerden yararlanma düzeyini arttırmak isteyen KOBİ’ lere KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI altında, İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temalı 2 farklı proje teklif çağrısı başlattı.

Bunlardan ilki olan ve Teknoloji geliştiricisi KOBİ’ lere yönelik olan çağrıya; Akıllı dijital teknolojilerle ilgili ürün ve çözüm geliştiren elektronik, bilişim, makine imalat sektörlerindeki teknoloji geliştiricisi KOBİ’ler proje sunabilecektir.

İkinci çağrı ise imalat sanayinde dijitalleşmek isteyen KOBİ’ lerin; imalat sanayi sektörüyle ilişkili çağrıda açıklanan 8 dijital teknolojiden biri veya birkaçını birlikte üretim ve ilişkili iş süreçlerine adapte etmek için proje sunabilecektir.

Proje başvurusu yapabilmek için işletmelerin;

*KOSGEB Veri Tabanında kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı ve KOBİ ölçeğinde olması,

*2019 yılında bilanço esasına göre defter tutması ve

2019 yılı verilerine göre net satış hasılatı en az 500.000 TL olması gerekmektedir.

Projesi onaylanan işletmeler, KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI kapsamında;

•Geri Ödemesiz Destek – En fazla 300.000 TL

•Geri Ödemeli Destek – En fazla 700.000 TL

olmak üzere toplamda 1.000.000 TL’ ye kadar destek alabilecekler.

Desteklenmesine karar verilen projelerde;

•Personel Giderleri 90.000 TL’ye kadar geri ödemesiz,

•Makine-Teçhizat Giderleri 850.000 TL’ye kadar geri ödemeli ve geri ödemesiz,

•Yazılım Giderleri 100.000 TL’ye kadar geri ödemeli ve geri ödemesiz,

•Hizmet Alım Giderleri 200.000 TL’ye kadar geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak verilecek ve Personel desteği hariç her bir gider için vergiler hariç tutarın  60’ ı destek kapsamında olacaktır. Verilecek desteğin 70’i geri ödemeli, 30’u geri ödemesiz destek olarak ödenecektir. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yayımlanan SGM 2014 /35 sayılı Yerli Malı Tebliğine uygun olarak alınmış Yerli Malı Belgesi ile tevsik edilen kalemlerde geri ödemesiz destek oranı  15 artırılarak 45 olarak uygulanacaktır.

Proje başvuruları; www.kosgeb.gov.tr adresinden yapılacak olup, 17 Eylül 2020 23:59 itibariyle sona erecektir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER