Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

KUŞMER TRT Haber Canlı Yayında Kuş Halkalamayı Anlattı

Iğdır Üniversitesi Kuş Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUŞMER) Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ayşegül ÇOBAN, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ nden alınan resmi izinle Iğdır Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Aras Kuş Eğitim ve Araştırma Merkezi ekibi işbirliğiyle  çalışmalarına devam eden Aras Kuş Halkalama İstasyonu’ ndaki halkalama faaliyetleri konusunda TRT […]

KUŞMER TRT Haber Canlı Yayında Kuş Halkalamayı Anlattı
17 Ekim 2020 - 13:58 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Kuş Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUŞMER) Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ayşegül ÇOBAN, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ nden alınan resmi izinle Iğdır Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Aras Kuş Eğitim ve Araştırma Merkezi ekibi işbirliğiyle  çalışmalarına devam eden Aras Kuş Halkalama İstasyonu’ ndaki halkalama faaliyetleri konusunda TRT Haber’ de canlı yayında bilgi verdi. Canlı yayın  süresince TRT Haber ekibi eş zamanlı olarak istasyona getirilen kuşların halkalanmasını kameralara yansıttı.  

         Türkiye’ de kaydedilen 485 kuş türünün %68′ i olan 332 tür Iğdır ilinde görülmektedir. Iğdır’ da bulunan Aras Kuş Cenneti, kuşların üremek ve göç dönemlerinde beslenip dinlenmek için tercih ettiği bir doğa harikasıdır. Aras Kuş Halkalama İstasyonu’ nda 14 yıl içinde 120.000 kuş halkalanmıştır ve alanda çalışmalarımız devam etmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER