Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Kütüphane Bağışlarla Zenginleşiyor

Ülkemizin önde gelen bilim tarihçilerinden biri olan ve 2018 yılında vefat eden Prof. Dr. Fuat Sezgin’in adı verilen Iğdır Üniversitesi kütüphanesi, Mediko Sosyal binasındaki yeni yerine taşınmasının ardından sahip olduğu kitap sayısını da her geçen gün artırıyor. 7 gün 24 saat hizmet veriyor Mediko Sosyal binasındaki yeni yerinde 1000 metre kare kapalı alana ve 250 […]

Kütüphane Bağışlarla Zenginleşiyor
06 Kasım 2019 - 14:46 'de eklendi.
Iğdır Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi, hayırseverlerin yaptığı kitap bağışlarıyla her geçen gün daha da zenginleşiyor.

Ülkemizin önde gelen bilim tarihçilerinden biri olan ve 2018 yılında vefat eden Prof. Dr. Fuat Sezgin’in adı verilen Iğdır Üniversitesi kütüphanesi, Mediko Sosyal binasındaki yeni yerine taşınmasının ardından sahip olduğu kitap sayısını da her geçen gün artırıyor.
7 gün 24 saat hizmet veriyor
Mediko Sosyal binasındaki yeni yerinde 1000 metre kare kapalı alana ve 250 kişilik kapasiteye sahip olan Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi, haftanın 7 günü 24 saat hizmet veriyor. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın çabaları sonucu yer sıkıntısını aşan Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi, kitap sayısını artırma çalışmalarına yoğunlaşmış bulunuyor.
Vefa Yayınevi’nden kitap bağışı
Iğdır Üniversitesi kütüphanesinin kitap varlığını artırmasında hayırseverlerin yaptığı kitap bağışları önemli yer tutuyor. Son olarak, Vefa Yayınevi tarafından bağışlanan ve dini, felsefi, edebi eserlerden oluşan 164 adet kitap, kütüphane envanterine işlenmiş ve raflardaki yerini almış durumda.
Iğdır Üniversitesi kütüphanesi, başka hayırseverlerin de kitap bağışlarını bekliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER