Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Kars Garı’na Teknik Gezi Düzenledi

Iğdır Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı 2. Sınıf öğrencileri, Kars Devlet Demiryolları (TCDD) – KARS Lojistik Müdürlüğü ve Gar Müdürlüğü’ne teknik gezi düzenledi. Lojistik sektörünün önemli bir kolu olan Demiryolu taşımacılığında yük ve insan taşımacılığı çalışmalarını yerinde görmek üzere Lojistik Programı öğrencileri tarafından teknik gezi düzenlendi. Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör Hakan Güngör […]

Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Kars Garı’na Teknik Gezi Düzenledi
19 Aralık 2019 - 16:24 'de eklendi.

Iğdır Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı 2. Sınıf öğrencileri, Kars Devlet Demiryolları (TCDD) – KARS Lojistik Müdürlüğü ve Gar Müdürlüğü’ne teknik gezi düzenledi. Lojistik sektörünün önemli bir kolu olan Demiryolu taşımacılığında yük ve insan taşımacılığı çalışmalarını yerinde görmek üzere Lojistik Programı öğrencileri tarafından teknik gezi düzenlendi.

Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör Hakan Güngör koordinatörlüğünde düzenlenen gezide; Kars Lojistik Müdürü Muharrem Toraman tarafından öğrencilere özellikle ilgili bölümler olmak üzere Merkezin diğer departmanları hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Yetkili ve teknik personeller tarafından saha içinde teknik gezileri yapıldı. Demir yolu lojistiği ve uygulama alanları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Teknik gezi hakkında konuşan Öğr. Gör. Hakan Güngör, sektörel işbirliğine dayalı teknik gezi programların devam edeceklerini belirterek, reel sektörün tecrübe birikiminin gerek üniversite öğretim elemanların gerekse öğrencilerin mesleki bilgi ve donanımlarının gelişimi açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Orta Asya ve Kafkasya’dan gelerek Avrupa’ya taşınacak malların Avrupa gümrüğüne gireceği ilk yerin Kars olması, bu malların lojistik işlemleri, gümrük, sağlık ve diğer standardizasyon kontrollerinin Kars’ta yapılması ile ilgili işlemleri görme şansı yakaladıklarını belirten Öğr. Gör. Güngör, “Kars’ta modern lojistik merkezlerin kurulması bölgemiz için yeni istihdam olanakları sunacaktır. Bu istihdam alanları içinde öğrencilerimiz için staj imkânı, mezunlarımız için de iş imkânları olacağını düşünüyorum. Ayrıca Türkiye’nin demir yollarında ana omurgası olan Doğu-Batı demir yolların koridorunu İran ve Nahcivan’a bağlayacak Kars-Iğdır-Aralık-Dilucu Demiryolu Hattı’nın bölgemize çok olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Programa katılan öğrenciler, teknik gezinin kendileri için oldukça öğretici olduğunu ve kariyer planlamalarında kendilerine yol gösterici olacağını belirttiler.

Gezi, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER