Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Milli Eğitim Müdüründen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan GÖNEN; ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla emperyalist güçlere karşı yürütülen Milli Mücadelemiz, Türk tarihi açısından büyük ve eşsiz bir destandır. Bu zafer, onu kazanmak için kendi hayatından vazgeçen bir milletin Cumhuriyet ile taçlandırdığı zaferdir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk […]

Milli Eğitim Müdüründen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2020 - 14:41 'de eklendi.

Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan GÖNEN;

‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla emperyalist güçlere karşı yürütülen Milli Mücadelemiz, Türk tarihi açısından büyük ve eşsiz bir destandır. Bu zafer, onu kazanmak için kendi hayatından vazgeçen bir milletin Cumhuriyet ile taçlandırdığı zaferdir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağı olmuştur.
          Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet, yönetimde insan idaresini ön planda tutan bu anlayışla medeniyetin gelişimine büyük katkılar sağlamıştır. Cumhuriyet yönetimi ile dünyadaki hızlı değişimleri ve yenilikleri millet olarak takip etme bakış açısına sahip olunmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak tek millet, tek devlet ve tek bayrak ruhu ile muasır medeniyetler seviyesine ulaşma noktasında azim ve kararlılıkla Cumhuriyeti koruyarak yolumuza devam etmekteyiz. Bu azim ve kararlılıkla Türk milleti olarak diğer soydaş ve kardeş Türk devletlerine de öncülük ederek modern dünyada söz sahibi bir ülke olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bugüne kadar aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
          Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyorum, saygılarımı sunuyorum’’. sözlerini dile getirmiştir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER