Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Neowise Kuyruklu Yıldızı Iğdır Üniversitesinin Kampüsünden Görüntülendi

Son 25 yılda Kuzey Yarımküreden görülen en parlak kuyruklu yıldız olma özelliği taşıyan Neowise, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünden görüntülendi. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından 27 Mart 2020 tarihinde keşfedilen ‘C/2020 F3 Neowise’ adlı kuyruklu yıldız, Güneş’e doğru yolculuğunu Dünya’ya teğet geçerek sürdürüyor. NASA’nın Neowise teleskobunun adıyla anılan kuyruklu yıldız, Dünya […]

Neowise Kuyruklu Yıldızı Iğdır Üniversitesinin Kampüsünden Görüntülendi
21 Temmuz 2020 - 12:27 'de eklendi.

Son 25 yılda Kuzey Yarımküreden görülen en parlak kuyruklu yıldız olma özelliği taşıyan Neowise, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünden görüntülendi.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından 27 Mart 2020 tarihinde keşfedilen ‘C/2020 F3 Neowise’ adlı kuyruklu yıldız, Güneş’e doğru yolculuğunu Dünya’ya teğet geçerek sürdürüyor. NASA’nın Neowise teleskobunun adıyla anılan kuyruklu yıldız, Dünya etrafındaki yolculuğunda çıplak gözle de görülebiliyor. Son 25 yılda Kuzey Yarımküreden görülen en parlak kuyruklu yıldız olan ve yaklaşık 5 km çapında bulunan Neowise, saniyede yaklaşık 72 bin 500 kilometre hızla hareket ederek, Dünya’ya yaklaşık 103 milyon kilometre uzaklıktan geçiyor.

Seyir terasından görüntülendi

Iğdır’dan da çıplak gözle görülebilen Neowise, profesyonel fotoğrafçı Ömer Akkuş tarafından Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Seyir Terasından görüntülendi. Iğdır ovasına ve kent merkezine hakim bir noktada bulunan seyir terasından çekilen fotoğraflar, Iğdır halkının ve Üniversitemiz personelinin beğenisine sunuldu.

Neowise’ın Dünya’ya bir sonraki teğet geçişi, 7 bin yıl kadar sonra olacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER