Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Öğr. Gör. Akif Bayrak TRT Erzurum Radyosuna Konuk Oldu

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Programı Öğr. Gör. Akif Bayram, TRT Erzurum Radyosuna konuk oldu. Öğr. Gör. Bayrak programda, ahilik ve deri işlemeciliği hakkında bilgi verdi.  Ahiliğin kurucusu olan Ahi Evran’ın deri işleme ustası olduğunu ve Ahilik teşkilatının ilk faaliyeti olarak deri işlemecilerini bir araya getirip tek çatı altında toplamak olduğunu […]

Öğr. Gör. Akif Bayrak TRT Erzurum Radyosuna Konuk Oldu
23 Ekim 2020 - 12:25 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Programı Öğr. Gör. Akif Bayram, TRT Erzurum Radyosuna konuk oldu. Öğr. Gör. Bayrak programda, ahilik ve deri işlemeciliği hakkında bilgi verdi. 

Ahiliğin kurucusu olan Ahi Evran’ın deri işleme ustası olduğunu ve Ahilik teşkilatının ilk faaliyeti olarak deri işlemecilerini bir araya getirip tek çatı altında toplamak olduğunu anlatan Öğr. Gör. Bayrak, “Iğdır Üniversitesi’ne Serhat Kalkınma Ajansı desteği ile kazandırılan mesleki eğitim atölyelerinde bu alanda eğitimler verilecek. Bulunduğumuz yörede dericiliğin ve ahilik kültürünün devam ettirilmesi gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda Iğdır Üniversitesi’nin yöredeki mesleki eğitim faaliyetlerine verdiği destek artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER