Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Öğretim ve Sınav Yönetmeliği

Iğdır Üniversitesine bağlı enstitülerde yürütülen lisansüstü programlara öğrenci kabul ve kayıt işlemleriyle lisansüstü eğitim-öğretim ve sınavlarla ilgili esas ve usulleri düzenleyen yönetmelik resmi gazetede yayınlandı. Söz konusu yönetmelik; üniversitemizde yürütülen tezli ve tezsiz yüksek lisans, doktora ve bütünleştirilmiş doktora ile sanatta yeterlilik programlarıyla, bunların gerektirdiği eğitim ve öğretim, bilimsel araştırma ve uygulama faaliyetlerine yönelik hükümleri […]

Öğretim ve Sınav Yönetmeliği
30 Temmuz 2019 - 17:43 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesine bağlı enstitülerde yürütülen lisansüstü programlara öğrenci kabul ve kayıt işlemleriyle lisansüstü eğitim-öğretim ve sınavlarla ilgili esas ve usulleri düzenleyen yönetmelik resmi gazetede yayınlandı.
Söz konusu yönetmelik; üniversitemizde yürütülen tezli ve tezsiz yüksek lisans, doktora ve bütünleştirilmiş doktora ile sanatta yeterlilik programlarıyla, bunların gerektirdiği eğitim ve öğretim, bilimsel araştırma ve uygulama faaliyetlerine yönelik hükümleri kapsıyor.
5 bölüm olarak yayınlanan yönetmeliğin konu başlıkları ise şu şekilde;

Yüksek lisans programlarının açılması ve öğrenci kontenjanlarının belirlenmesi
Doktora programları ile ders ve tez aşama süreçleri
Sanatta Yeterlilik ve kabul şartları
Yatay geçiş, özel ve yabancı öğrenci kabulü,
Yürütülen dersler, sınavlar ve değerlendirme
Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile ilgili detaylı bilgiye üniversitemizin sayfasında duyurular kısmından erişebilirisiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER