Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Özel Öğrencilere Ziyaret

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü hanımefendi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Orta-Ağır Zihinsel Engelli ve Otizmli öğrencilere eğitim veren Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Okulunu ziyaret etti. Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Sedat BİLİR’in ve okul Müdürü Çetin ŞERAN’ın eşlik ettiği ziyarette hanımefendi, okul bünyesinde oluşturulan, çocukların günlük yaşamda karşılaşacakları […]

Özel Öğrencilere Ziyaret
09 Ekim 2019 - 15:06 'de eklendi.

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü hanımefendi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Orta-Ağır Zihinsel Engelli ve Otizmli öğrencilere eğitim veren Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Okulunu ziyaret etti.
Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Sedat BİLİR’in ve okul Müdürü Çetin ŞERAN’ın eşlik ettiği ziyarette hanımefendi, okul bünyesinde oluşturulan, çocukların günlük yaşamda karşılaşacakları ortamlar model alınarak donatılan, kişisel bakım ve temizlik becerileri, çeşitli ev araç-gereçleri kullanımı, ev temizliği ve düzeni, mutfak becerileri gibi konularda bağımsız yaşama hazırlandığı uygulama evindeki öğrencilerle zaman geçirdi.
Erken çocukluk eğitimi 0–6 yaş aralığını kapsayan, çocukların yaşamlarının temelini oluşturdukları kritik bir dönem olup, olası risklerin erken dönemde tespiti, gereken önlemlerin zamanında alınması, çocuğun gelecekte yaşaması olası zorlukları minimum düzeye indireceğini dile getiren Sema Ünlü hanımefendi, Özel Eğitim Uygulama Okulu Anasınıfındaki öğrenci ve öğretmenleri de ziyaret etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER