Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

PATATES HASADI IĞDIR’DA BAŞLADI

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün demonstrasyon çalışmaları kapsamında patates yetiştiriciliği projesi ile İl Özel İdare kaynaklı %50 hibeyle alınarak çiftçilere dağıtımı yapılan patates tohumlarının ekimi mart ayının ikinci haftasında erkenci ürün olarak yapılmıştı. Hibe desteğinin alımından, ekimi, gelişme ve hasat dönemine kadar her aşamasında İl Müdürü Özkan YOLCU’nun tarlalarda takibini yaptığı patates Iğdır için […]

PATATES HASADI IĞDIR’DA BAŞLADI
16 Temmuz 2019 - 17:50 'de eklendi.

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün demonstrasyon çalışmaları kapsamında patates yetiştiriciliği projesi ile İl Özel İdare kaynaklı %50 hibeyle alınarak çiftçilere dağıtımı yapılan patates tohumlarının ekimi mart ayının ikinci haftasında erkenci ürün olarak yapılmıştı.
Hibe desteğinin alımından, ekimi, gelişme ve hasat dönemine kadar her aşamasında İl Müdürü Özkan YOLCU’nun tarlalarda takibini yaptığı patates Iğdır için alternatif bir ürün olarak çiftçilerimize gelir sağlayacaktır. İl Müdürü Özkan YOLCU; “Hasat yapmakta olan bütün çiftçilerimize bereketli kazançlar dileyerek, patates ekimi ve hasadı için gerekli alet ve ekipmanların elde edilerek kullanılması ile çiftçilerimizin büyük kazançlar elde edeceği vurgusunu yaptı.
Iğdır’da Melekli Beldesinde düzenlenen Tarla Günü etkinliği ile çiftçi Sahip Coşar’ın tarlasında patates hasadı yapıldı. Tarla Günü etkinliği; İl Müdür Vekili Aziz Durak, Şube Müdürü Kürşat TÜRKELİ, Teknik Personellere ve çiftçilere katılımı ile gerçekleştirildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER