Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

POLİSLERİN TECRÜBESİ HAYAT KURTARDI

Iğdır-Cumhuriyet Mahallesi, Rıza YALÇIN Caddesinde yanlız yaşayan 80 yaşındaki S. A. İsimli şahısa komşuları ve Akrabaları yaklaşık 2 gündür ulaşamıyordu.Çaresiz kalana akrabaları olayı 155 polis imdat hattına bildirdi. İhbar üzerine İl emniyet mensuplarına aktarılan bilgiler doğrultusunda 80 yaşındaki amcayı aramaya başladılar.Deneyimli emniyet mensupları adeta zamanla yarışırcasına şahısla ilgili bir çalışma yürüttüler. Şahısla ilgili herhangi bir […]

POLİSLERİN TECRÜBESİ HAYAT KURTARDI
02 Aralık 2019 - 9:30 'de eklendi.

Iğdır-Cumhuriyet Mahallesi, Rıza YALÇIN Caddesinde yanlız yaşayan 80 yaşındaki S. A. İsimli şahısa komşuları ve Akrabaları yaklaşık 2 gündür ulaşamıyordu.
Çaresiz kalana akrabaları olayı 155 polis imdat hattına bildirdi. İhbar üzerine İl emniyet mensuplarına aktarılan bilgiler doğrultusunda 80 yaşındaki amcayı aramaya başladılar.
Deneyimli emniyet mensupları adeta zamanla yarışırcasına şahısla ilgili bir çalışma yürüttüler.

Şahısla ilgili herhangi bir bulguya ulaşamayınca ivedi bir şekilde evde olabileceği ihtimali üzerine Nöbetçi savcıdan ev arama kontolü izni istediler.
Nöbeti savcının onayı üzerine çilingir yardımıyla kapıyı açan emniyet mensupları 80 yaşındaki S. A.’yı bilinci açık fakat oturma odasında yerde uzanmış bir vaziyette buldular. Emniyet mensuplarının olayı 112 acil servis hattına bildirmeleri üzerine, Olay yerine İvedi bir şekilde 112 acil servis ekipleri sevk edildi.
Sağlık personellerinin olay yerine gelmesi üzere yaralı S. A.’ya müdahale edildi. İlk müdahalenin ardından S. A. Iğdır devlet hastanesine kaldırıldı.
Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda 80 yaşındaki S. A. ‘nın durumunun iyi olduğu bilgisine ulaşıldı.
Deneyimleri doğrultusunda olayları geniş çaplı değerlendiren ığdır il emniyet müdürlüğü personellerine ve koordineli bir şekilde olayı takip eden Nöbetci Savcıya toplum yararı adına Aras gazetesi olarak teşekkür ederiz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER