Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Rektör Alma Aras Doğa Köyünü Ziyaret Etti

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’da doğal gıda ürünleri üretimi gerçekleştiren Aras Doğa Köyünü ziyaret etti. Rektör Alma ve kendisine eşlik eden Iğdır Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Duried Alvazeer, tesis sahibi iş insanı Turgay Aras, kızı Sinem Aras ve işletme müdürü Erdinç Koşkun tarafından ağırlandılar. Rektör Alma, Iğdır’da […]

Rektör Alma Aras Doğa Köyünü Ziyaret Etti
22 Ekim 2020 - 11:08 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’da doğal gıda ürünleri üretimi gerçekleştiren Aras Doğa Köyünü ziyaret etti. Rektör Alma ve kendisine eşlik eden Iğdır Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Duried Alvazeer, tesis sahibi iş insanı Turgay Aras, kızı Sinem Aras ve işletme müdürü Erdinç Koşkun tarafından ağırlandılar. Rektör Alma, Iğdır’da üretilen doğal ürünlerin işlendiği tesisi gezerken üretim süreçleriyle ilgili de bilgiler aldı. Iğdır’da üretilen sebze ve meyvelerin reçel, pekmez, pestil ve kuru gıdaya dönüştürüldüğü tesiste incelemelerini tamamlayan Rektör Alma, Aras Doğa Köyünün Iğdır yöresindeki üreticiler için çok iyi bir model oluşturduğunu belirtti.
Rektör Alma ve Prof. Dr. Alvazeer’in Aras Doğa Köyünü ziyareti, tesiste üretilen ürünlerin kendilerine ikram edilmesiyle son bulurken; Rektör Alma, kendilerine gösterilen misafirperverlik için tesis sahibi Turgay Aras, kızı Sinem Aras ve işletme müdürü Erdinç Koşkun’a teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER