Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Rektör Alma İnovatif Enerji Çözümleri Çalıştayında Bir Sunum Gerçekleştirdi

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından online düzenlenen “Pandemi Süreci ve İnovatif Enerji Çözümleri” Çalıştayında, “Biyokütle Yenilikçi Enerji Uygulamaları” isimli bir sunum gerçekleştirdi. 18 Kasım’da İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesince online düzenlenen ve 3 oturum şeklinde gerçekleştirilen Çalıştayın ilk oturumunda, “Biyokütle Yenilikçi Enerji Uygulamaları” konusunda sunum yapan Rektör Alma, yenilenebilir […]

Rektör Alma İnovatif Enerji Çözümleri Çalıştayında Bir Sunum Gerçekleştirdi
19 Kasım 2020 - 12:25 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından online düzenlenen “Pandemi Süreci ve İnovatif Enerji Çözümleri” Çalıştayında, “Biyokütle Yenilikçi Enerji Uygulamaları” isimli bir sunum gerçekleştirdi.

18 Kasım’da İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesince online düzenlenen ve 3 oturum şeklinde gerçekleştirilen Çalıştayın ilk oturumunda, “Biyokütle Yenilikçi Enerji Uygulamaları” konusunda sunum yapan Rektör Alma, yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bilgi verdikten sonra yeşil kimyasalların, biyoyakıtların ve polimerlerin sürdürülebilir üretimi için “biyokütle”nin alternatif enerji kaynakları arasında önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve Biyokütle’nin geleneksel fosil yakıtlarından daha temiz olduğunu belirtti.

Çalıştayın diğer oturumlarında da benzer şekilde yenilikçi enerji ve uygulamalara dair yapılan sunumlar sonrası panel programına geçildi. Çalıştay ve panel etkinliği, yapılan değerlendirmeler ve kapanış konuşmalarının ardından sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER