Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Rektör Alma Komisyon Toplantılarına Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma 5395 ve 6284 Sayılı Kanunlar kapsamında gerçekleştirilen Komisyon Toplantılarına katıldı.Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı ve 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında alınan koruyucu ve destekleyici tedbirlerin izlenmesi amacı ile oluşturulan Üst Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi. Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün başkanlık yaptığı toplantıya, […]

Rektör Alma Komisyon Toplantılarına Katıldı
01 Temmuz 2019 - 17:42 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma 5395 ve 6284 Sayılı Kanunlar kapsamında gerçekleştirilen Komisyon Toplantılarına katıldı.Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı ve 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında alınan koruyucu ve destekleyici tedbirlerin izlenmesi amacı ile oluşturulan Üst Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi. Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün başkanlık yaptığı toplantıya, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve kurum amirleri katıldı.
Toplantılarda ilimizde 6284 sayılı kanun kapsamında alınmış olan tedbir kararlarının durumu, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler, ilk kabul ve müdahale birimine teslim edilen çocuklara ilişkin bilgiler, sokakta yaşayan veya çalıştırılan çocuk bilgileri, koruyucu ailelerin durumu ve diğer gündem maddeleri görüşüldü.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce toplantılarda kadının güçlenmesine yönelik eylem planı, yerel düzeyde yapılacak faaliyetler ve geliştirilecek stratejiler hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı.
Vali Ünlü, ilimizden kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve 5395 sayılı kanun çerçevesince koruyucu ve destekleyici tedbirlerin alınması hususlarında ilimizde önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, ”Kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında ilimizde Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve paydaş kurumlarımızın başarılı çalışmaları sayesinde ciddi mesafeler aldık, bizlere yapılan geri dönüşler olumlu oluyor, gene 5395 sayılı kanun kapsamında risk önleyici tedbirler ile ilimizde çocuk ihmal ve istismarının önlenmesine yönelik çalışmaların da hassasiyetle başarılı bir şekilde yapıldığını söylemek mümkün” şeklinde konuştu.Toplantılar, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER