Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Rektör Alma Korhan Yaylasında Düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü’ne Katıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Iğdır Valiliğinin başkanlığında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonu ile Ağrı Dağı eteğinde yer alan meteor çukurundan Korhan yaylasına “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlendi. Azerbaycan halkına destek vermek amacıyla  “Azerbaycan Seninleyiz” mottosuyla gerçekleşen yürüyüşe; Iğdır Valisi ve Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, […]

Rektör Alma Korhan Yaylasında Düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü’ne Katıldı
30 Ekim 2020 - 10:44 'de eklendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Iğdır Valiliğinin başkanlığında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonu ile Ağrı Dağı eteğinde yer alan meteor çukurundan Korhan yaylasına “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlendi.

Azerbaycan halkına destek vermek amacıyla  “Azerbaycan Seninleyiz” mottosuyla gerçekleşen yürüyüşe; Iğdır Valisi ve Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, kurum amirleri, kamu personeli ve Iğdır halkı katıldı. Ağrı Dağı eteğindeki meteor çukurunda başlayan yürüyüş, Korhan yaylasında takribi 7 km’lik bir parkur kat edilerek Korhan Jandarma Karakolunda son buldu. Yürüyüşe katılanlar, karakol mevkiinde jandarma personeli tarafından ağırlandı ve gösteri amacıyla tank top ateşi yapıldı. Yürüyüşe katılan coşkulu kalabalık, gösterinin ardından Iğdır il merkezine geri döndü.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER