Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Rektör Alma ‘Mantar ve Kompost’ Üretimi Yapan Çiftçiyi Ziyaret Etti

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik personellerden oluşan bir ekip ile Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesinin Besler Köyünde istiridye mantar üretimi yapan çifitçiyi ziyaret etti. Besler Köyündeki incelemeler esnasında ziyaret edilen üretici Emin Özbay, Rektör Prof. Dr. Alma’ya kompost ve mantar üretimi ile ilgili bilgiler verdi. Karşılıklı bilgi paylaşımının yapıldığı ziyarette, Iğdır Üniversitesi Ziraat […]

Rektör Alma ‘Mantar ve Kompost’ Üretimi Yapan Çiftçiyi Ziyaret Etti
06 Kasım 2020 - 10:26 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik personellerden oluşan bir ekip ile Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesinin Besler Köyünde istiridye mantar üretimi yapan çifitçiyi ziyaret etti.

Besler Köyündeki incelemeler esnasında ziyaret edilen üretici Emin Özbay, Rektör Prof. Dr. Alma’ya kompost ve mantar üretimi ile ilgili bilgiler verdi. Karşılıklı bilgi paylaşımının yapıldığı ziyarette, Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürbüz, Iğdır Üniversitesi Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü akademik personeli Öğr. Gör. Mehmet Zeki Koçak, istiridye mantarı yetiştiriciliğiyle ilgili çiftçiye paylaşımlarda bulundular. Üniversitenin mantar üretim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hakkı Alma ise, Iğdır Üniversitesini üretim konusunda daha aktif hale getirme gayreti içerisindeyiz mesajını verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER