Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Rektör Alma YÖK ’Sanal Laboratuvar’ Projesi Tanıtım Toplantısına Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde kamuoyuyla paylaştığı “YÖK Sanal Laboratuvar Projesi” için tanıtım toplantısı yapıldı. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A Yekta Saraç’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, TÜBİTAK temsilcisi, “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında yer alıp projenin uygulanmasında ilk aşamada seçilen; Ardahan, Artvin Çoruh, Bingöl, Bitlis Eren, […]

Rektör Alma YÖK ’Sanal Laboratuvar’ Projesi Tanıtım Toplantısına Katıldı
23 Ekim 2020 - 12:11 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde kamuoyuyla paylaştığı “YÖK Sanal Laboratuvar Projesi” için tanıtım toplantısı yapıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A Yekta Saraç’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, TÜBİTAK temsilcisi, “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında yer alıp projenin uygulanmasında ilk aşamada seçilen; Ardahan, Artvin Çoruh, Bingöl, Bitlis Eren, Bursa Teknik, Erzurum Teknik, Eskişehir Teknik, Gümüşhane, Hakkari, Hitit, Iğdır, Konya Teknik, Munzur, Muş Alparslan, Siirt, Şırnak, Tokat Gaziosmanpaşa ve Yozgat Bozok olmak üzere 18 üniversitenin rektörleri katıldı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da toplantıda hazır bulundu.

Iğdır Üniversitesi öğrencileri de yararlanacak

Covid-19 salgını nedeniyle üniversitelerde uzaktan öğretime geçilmesiyle birlikte laboratuvar uygulamaları gerektiren derslere ilişkin çözümler aranmaya başlarken; YÖK tarafından hazırlanan proje ile laboratuvar uygulamalarının en yoğun olduğu genel kimya ve genel fizik laboratuvarı dersleri belirlendi. YÖK’ün, TÜBİTAK ile işbirliği yaparak geliştirdiği proje ile üniversitelerin başta fen ve mühendislik fakülteleri ile meslek yüksekokullarının çeşitli programlarında yer alan genel kimya ve genel fizik laboratuvarı dersleri sanal laboratuvar aracılığıyla yapılacak. 26 Ekim’de başlaması planlanan sanal laboratuvar derslerinden ilk etapta, dijital dönüşüm projesinde yer alan 18 üniversitenin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören ve içlerinde Iğdır Üniversitesi öğrencilerinin de olduğu yaklaşık 15 bin öğrenci yararlanacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER