Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Rektör Alma’dan 10 Kasım Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 10 Kasım münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Alma mesajında şu ifadelere yer verdi. “Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 82. yıl dönümünde İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü olarak şükranla anıyoruz. Biliyoruz ki, büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, gayretleriyle anılırlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, […]

Rektör Alma’dan 10 Kasım Mesajı
10 Kasım 2020 - 11:00 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 10 Kasım münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Alma mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 82. yıl dönümünde İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü olarak şükranla anıyoruz. Biliyoruz ki, büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, gayretleriyle anılırlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, bu şuurla, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” demiştir. Dolayısıyla, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek  “muasır medeniyet seviyesinin üzerine” çıkmakla mümkün olacaktır.

Iğdır Üniversitesi olarak Cumhuriyetimizin koruyucusu olacağı inancı ile ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha şükranla ve rahmetle; vatan uğruna şehit düşmüş tüm evlatlarımız ile gazilerimizi de minnetle anıyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER