Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Şamil Ayrım’dan Rektör Alma’ya Tebrik Mektubu

İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, “I. Uluslararası 20. Yüzyılın İlk Yarısında Türk-Ermeni İlişkileri Sempozyumu”na emeği geçenleri, Iğdır Üniversitesi Rektörü ve I. Uluslararası 20. Yüzyılın İlk Yarısında Türk-Ermeni İlişkileri Sempozyumu Onursal Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma nezdinde tebrik etti. İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Rektör Alma’ya hitaben yazdığı tebrik mektubunda; […]

Şamil Ayrım’dan Rektör Alma’ya Tebrik Mektubu
22 Kasım 2019 - 13:07 'de eklendi.

İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, “I. Uluslararası 20. Yüzyılın İlk Yarısında Türk-Ermeni İlişkileri Sempozyumu”na emeği geçenleri, Iğdır Üniversitesi Rektörü ve I. Uluslararası 20. Yüzyılın İlk Yarısında Türk-Ermeni İlişkileri Sempozyumu Onursal Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma nezdinde tebrik etti.

İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Rektör Alma’ya hitaben yazdığı tebrik mektubunda; Ermenilerin “soykırım” iddialarını gündemde tutmak ve dünya kamuoyunda “Türkleri haksız duruma düşürmek” için faaliyetlerine devam ettiğini belirterek; “Bu sebeple gerçekleştirmiş olduğunuz, başarılı ve verimli geçen Sempozyum; asılsız iddialarla Türk Milletini uluslararası kamuoyu önünde mahkum etmeye yönelik çalışmaların yalan olduğunu bir kez daha açıkça ortaya koymaktadır.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ayrım, Rektör Alma’ya mektubunu; “Kamuoyunun dikkatine sunmuş olduğunuz sempozyum sonucunda belirlenen öneriler Ermeni iddialarını bertaraf etmede büyük önem taşımaktadır. Bu önerilerin hayata geçirilmesi aşamasında Sizlerle beraber gereken tüm çalışmaların içinde yer alarak TBMM zemininde katkı vermeye hazır olduğumu beyan eder, selam ve saygılarımı sunarım.” şeklinde bitirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER