Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Sivil Toplum Kuruluşlarından Annelere Destek

Iğdır’da Sivil Toplum Kuruluşları, Diyarbakır HDP il binası önünde eylem yapan anneler ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Iğdır’da bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Diyarbakır HDP il binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için basın açıklaması düzenleyerek ailelere destek oldu. Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Iğdır KADEM Başkanı Hayrunnisa Bakkıran;Bugün analarımızın […]

Sivil Toplum Kuruluşlarından Annelere Destek
24 Eylül 2019 - 16:16 'de eklendi.

Iğdır’da Sivil Toplum Kuruluşları, Diyarbakır HDP il binası önünde eylem yapan anneler ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Iğdır’da bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Diyarbakır HDP il binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için basın açıklaması düzenleyerek ailelere destek oldu.
Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Iğdır KADEM Başkanı Hayrunnisa Bakkıran;Bugün analarımızın feryatlarını dindirmek, yeni bir tarih yazmak, safları daha da sıklaştırmak ve kardeşlikle var olmak için Ülkemizin en doğusunda Serhat Şehrimiz Iğdır’da meydanlardayız.Ey eli kanlı terör örgütleri! Sizin çürümüş ve kokuşmuş her türlü hamleniz, evladını müdafaa eden bir annenin kudreti karşısında mağlup olmaya mahkûmdur.Ey kendi emelleri için her fırsatta kadını öne süren zihniyetin sözde aydınları!Annelerin haklı evlat feryadına sağır kalışınız ve hatta bazı acılarla kıyaslayarak itibarsızlaştırma gayretinizin maksatları aslında apaçık ortadadır. YAZIKLAR OLSUN SİZE!

Bizler, birlikte teröre ve ihanete karşı ayaktayız. Vesayetin emir eri ve işgal aracı terör koalisyonu; PYD/PKK, DAEŞ ve FETÖ’yü lanetleyip, birlikteliğimizi bütün dünyaya göstermek ve Diyarbakır’da HDP İl Binası önünde çocukları için mücadele veren onurlu ve cesur Annelerimize tüm imkânlarımızla yanlarında olduğumuzu haykırmak için buradayız.Terörizmin ve teröristin hedefi; insanlık, kardeşlik, millet, ortak gelecek ve birlikte yaşama iradesini yıkmak, yok etmektir.
Oysa Yüce Rabbimiz iman edenleri “Kardeş” kılmıştır. İşte bizler, bu bilinç ve iman ile, hizipçi, mezhepçi, ırkçı ve ayrılıkçı yapıları kınıyoruz.Vatanın bütünlüğü hepimizin koruması altındadır. Kırımızı-beyaz renklerden oluşan Ay Yıldızlı Bayrak, hepimizin ortak değeri ve bağımsızlık sembolüdür. Bir olduk, birlik olduk, birlikte millet olduk! Devletimizin ismi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni birlikte kurduk. Milletimizin her bir ferdinin ölümden korkmadığını, şehitlerin ölmediğini, Milletimizi tanıyan herkes bilir ve bilmelidir.Millet olarak, terörist ve terörist eylemlere karşı, tefrikaya düşmeden,15 Temmuz ruhunun samimiyeti, duyarlılığı ve vakur duruşuyla yerli ve milli tavrımızı, her zaman ve her şartta ortaya koymaya hazır ve kararlıyız. Tanklara, uçaklara, bombalara karşı kendini siper ederek tarih yazan aziz milletimiz, terör karşısındaki kararlı duruşundan taviz vermeyecek, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Lanet olsun PKK’ya, FETÖ’ye,DEAŞ’e,PYD’ye, tüm terör örgütlerine;Lanet olsun teröristlere ve teröre taşeronluk yapanlara!.Lanet olsun teröre terör, teröriste terörist diyemeyen gözü dönmüşlere! Ebedi kardeşliğimiz karşısında çaresizce yok olacaksınız.
Bu vesileyle, Ülkemiz ve geleceğimiz adına çocuklarına sahip çıkmaya çalışan tüm anne ve babaların mücadelelerini yürekten selamlıyor, Diyarbakır’da HDP İl Binası önünde çocukları için mücadele veren onurlu ve cesur Annelerimize tüm imkânlarımızla yanlarında olduğumuzu haykırmak istiyoruz.Bu cennet toprağı bize vatan yapmış olan tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Rahmet ve Minnet ile yad ediyoruz.Ve bir kez daha ilan ediyoruz ki;
BİZ BURADAYIZ.HEP BERABER TÜRKİYE’YİZ.
Bizleri burada destekleyen tüm katılımcılara teşekkür eder, saygılarımızı arz ederiz.”dedi.Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde düzenlenen basın açıklaması şehitler için yapılan dua ile sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER