Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Sondaj Çalışmasında Suya Ulaşıldı

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde devam eden sondaj çalışmasında suya ulaşıldı. Üniversitemizin su ihtiyacını karşılamak için DSİ 8. Erzurum Bölge Müdürlüğü 7.Sondaj Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde kuyu açma çalışmaları bir süredir devam ediyordu. Yapılan sondaj çalışması neticesinde en sonunda suya ulaşıldı. “Kendine yeten bir üniversite olma yolunda attığımız […]

Sondaj Çalışmasında Suya Ulaşıldı
11 Ocak 2020 - 13:15 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde devam eden sondaj çalışmasında suya ulaşıldı.

Üniversitemizin su ihtiyacını karşılamak için DSİ 8. Erzurum Bölge Müdürlüğü 7.Sondaj Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde kuyu açma çalışmaları bir süredir devam ediyordu. Yapılan sondaj çalışması neticesinde en sonunda suya ulaşıldı.

“Kendine yeten bir üniversite olma yolunda attığımız adımlara bir yenisi eklendi”

Sondaj çalışmasında suya ulaşılmasını değerlendiren Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma; “Kendine yeten bir üniversite olma yolunda attığımız adımlara bugün bir yenisi daha eklendi. Kampüsümüzde kurduğumuz Güneş Enerji Santrali ile nasıl Üniversitemizin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılıyorsak, başarıya ulaşan sondaj çalışması neticesinde de su ihtiyacımızı karşılayacağız. Bu vesileyle, sondaj çalışmasını gerçekleştiren DSİ 8. Erzurum Bölge Müdürlüğüne, DSİ 24. Kars Bölge Müdürlüğüne, DSİ Iğdır Şube Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER