Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

T.C IĞDIR İCRA DAİRESİ 2017/1106 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi,niteliği,kıymeti,önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Iğdır İl, Merkez İlçe, 106. Ada, 3 Parsel , KARAAĞAÇ Mahalle/Köy, ARABACILAR Mevkii, Müdürlüğümüzün ilgili dosyasından satışa çıkarılan taşınmazın tapu kaydına göre, Iğdır İli Merkez ilçesi Karaağaç mah. 106 Ada,3 parselde kayıtlı bulunan yapının , ana taşınmaz niteliğinin, Bahçeli kerpiç iki ev olduğu,yüzölçümünün,720 […]

T.C IĞDIR İCRA DAİRESİ 2017/1106 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
10 Ocak 2020 - 15:22 'de eklendi.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi,niteliği,kıymeti,önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Iğdır İl, Merkez İlçe, 106. Ada, 3 Parsel , KARAAĞAÇ Mahalle/Köy, ARABACILAR Mevkii, Müdürlüğümüzün ilgili dosyasından satışa çıkarılan taşınmazın tapu kaydına göre, Iğdır İli Merkez ilçesi Karaağaç mah. 106 Ada,3 parselde kayıtlı bulunan yapının , ana taşınmaz niteliğinin, Bahçeli kerpiç iki ev olduğu,yüzölçümünün,720 m2 , Bağımsız Bölüm B blok 4. Kat 14 Nolu bağımsız bölüm, Mesken niteliğinde olduğu görülmüştür. Bilirkişi raporuna göre Satışa konu taşınmazın bulunduğu yapı toplamda 6 katlı ( bodrum kat + zemin kat+ 4 normal kat ) ve betonarma olarak inşa edildiği, söz konusu parselin B 3 ticari alana ve imar yoluna tahsisli olduğu, belediye tarafından bodrum kat dahil 6 kat inşaat ruhsatı verilmiş olduğu , binanın yaklaşık olarak 15-20 yıllık olduğu , Iğdır üniversitesi Karaağaç kampüsüne yaklaşık 680 metre mesafede olduğu ( kuş bakışı ) Binanın soba ile ısındığı ve binada asansör olmadığı,belediye ve diğer kamu kurum kuruluşlarının hizmetlerinden faydalandığı,meskenin yaklaşık olarak brüt 130 m2 net alanın yaklaşık 119 m2 olarak hesaplandığı belirtilmiştir. İlan olunur.
Adresi : Merkez/IĞDIR
Yüzölçümü : 720 m2
Arsa Payı : 3/102
İmar Durumu : kaydındaki gibidir
Kıymeti : 84,330,47 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1.Satış Günü : 20/02/2020 günü 14:00 – 14:05 arası
2.Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri : Iğdır icra Müdürlüğü önü

Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur . Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden , ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir , alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. ( Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir. )
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır ; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir . İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname , ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1106 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/01/2020

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER