Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

TAKDİRE ŞAYAN CAMİİ AÇILIŞI

Açılış, düzenlenen yemek programının ardından dualar ve memnuniyet duygularının ardından son buldu.

TAKDİRE ŞAYAN CAMİİ AÇILIŞI
11 Kasım 2019 - 14:11 'de eklendi.
Iğdır Alikamerli mahallesi sakinleri ve Hayırsever iş adamı Barış ÇOKTİN'in üstün gayretleri ile Alikamerli mahallesine görkemli bir camii inşa edildi.
Yapımı biten Şeyh Hasan BALAMİR Caminin açılışını gerçekleştirmek isteyen mahalle sakinleri, siyaset erkânı da dahil, Iğdır'da görev yürüten bir çok kurum ve kuruluşu davet ettiler.
Açılışa ığdır il müftülüğünün davetlisi Diyanet işleri başkan yardımcısı Sn. Burhan İŞLEYEN, Iğdır belediyesi başkanı Yaşar AKKUŞ, AK PARTİ ığdır il başkanı Sn Av. Ahmet TUTULMAZ ve yönetimi, HDP Iğdır il başkanı Sn. Kemal SEYREK ve yönetimi, Iğdır belediyesi başkan yardımcısı Sn. Yusuf ABAY, il Müftüsü Sn. Mustafa TEKİN, Diyanet-Sen il başkanı Sn. İdris ARMAĞAN, il müftülüğü birim müdürleri, personelleri ve mahalle sakinleri katıldı.
Manevi duygular söz konusu olunca birlik mesajı veren katılımcılar, ilk önce Caminin ikinci Katında öğle namazı kıldıktan sonra zemin katta düzenlenen programa katılıp açılışı gerçekleştirdiler.
Camii açılışına ilginin yoğun olması ve mahalle sakinleri tarafından takdir toplayan fısıltılı sohbetler dikkatlerden kaçmadı.

Açılış, düzenlenen yemek programının ardından dualar ve memnuniyet duygularının ardından son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER