Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı (EYYDB),Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen protokoller doğrultusunda Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolü esas alınarak ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi kapsamında 11 Haziran 2019 tarihinde başlayıp 25 Haziran 2019 tarihinde biten 88 saatlik “Yapraklarından Faydalanılan […]

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi
24 Ağustos 2019 - 17:33 'de eklendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı (EYYDB),Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen protokoller doğrultusunda Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolü esas alınarak ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi kapsamında 11 Haziran 2019 tarihinde başlayıp 25 Haziran 2019 tarihinde biten 88 saatlik “Yapraklarından Faydalanılan İlaç ve Baharat Bitkileri Kursu” Sertifika Töreni İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Sertifika törenine Iğdır Valisi Sayın Enver ÜNLÜ, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU, İŞKUR Müdürü Halis ERDOGAN, Milli Eğitim Müdür Vekili Ercan BUDANUR, eğitmen teknik elemanlar ile sertifika almaya hak kazanan bayan kursiyerlerin katılımı ile gerçekleşti.Daha sonra bayan kursiyerlerle sohbetler edildi. Vali ÜNLÜ kursiyerlere hitaben; “Sizlerin çabaları, gayretleri sayesinde tarımdaki çeşitliliğin artması gelecek vadetmektedir.
Bu çabalarınızın, emeklerinizin karşılığını daha iyi alabilmeniz birlikte hareket etmenizle daha büyük kazanım sağlar, bunun içinde ben sizlere kooperatif kurmanızı öneriyorum. Kooperatifleşirken her türlü desteği alacağınızdan şüpheniz olmasın, kooperatifleşirseniz sizlere ortak kullanabileceğiniz sera kurma sözü veriyorum. Sizler yeter ki gayret gösterin birlikte hareket edin” dedi.
‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi kapsamında 11 iş günü, 88 saat süren Yapraklarından Faydalanılan İlaç ve Baharat Bitkileri Kursunda sertifika almaya hak kazanan 14 kadın çiftçiye sertifikalarının dağıtımı ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile program sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER