Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.IĞDIRİCRA DAİRESİ2019/3520 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:1NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Iğdır İcra Müdürlüğünün ilgili dosyasından satışa çıkarılan taşınmazın tapu kaydına göre Iğdır ili Merkez ilçesi Karaağaç Mah. Eğri mevkii 105 Ada 140 parselde, taşınmazın bağımsız bölümü niteliğinin Mesken, ana taşınmaz niteliğinin arsa yüzölçümünün 1705 olduğu görülmüştür. Bilirkişi […]

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
25 Ağustos 2020 - 16:51 'de eklendi.

T.C.
IĞDIR
İCRA DAİRESİ
2019/3520 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Iğdır İcra Müdürlüğünün ilgili dosyasından satışa çıkarılan taşınmazın tapu kaydına göre Iğdır ili Merkez ilçesi Karaağaç Mah. Eğri mevkii 105 Ada 140 parselde, taşınmazın bağımsız bölümü niteliğinin Mesken, ana taşınmaz niteliğinin arsa yüzölçümünün 1705 olduğu görülmüştür. Bilirkişi raporuna göre taşınmaz, Cumhuriyet Mah. Kazım Karabekir Cad. Karadeniz Sitesi B Blok No:5 merkez Iğdır adresinde kayıtlı B Blok 3.kat. 10 nolu bağımsız bölümde bulunduğu, taşınmazın bulunduğu yapı Toplamda 6 katlı (Bodrum + zemin kat + 4 normal kat) betonarme olarak inşa edildiği, hisse pay paydasının tam olarak borçluya ait olduğu, taşınmazın 15-20 yıllık, şehir merkezinde bulunup, Valilik binasına 520 metre, Belediye binasına 480 metre, (ölçüler kuşbakışı), asansörünün olduğu, doğalgaz bina kolon hattının çekili olduğu, ancak evin sayacının takılı olmadığı, daire içine doğalgaz çekildiği, 2 oda 1 salondan oluştuğu, meskenin alanı yaklaşık olarak brüt 148 m2, net alanı yaklaşık 129 m2 olduğu, kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden faydalandığı bildirilmiştir. İLAN OLUNUR.
Adresi :Iğdır Merkez/IĞDIR
Yüzölçümü :1705 m2
Arsa Payı :kaydındaki gibidir
İmar Durumu : kaydındaki gibidir
Kıymeti :145.300,31 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir
Satış Günü :20/10/2020 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Günü :24/11/2020 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri : IĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
Satış şartları:
1-ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırma tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pay akçesi veya bu miktar kadar Banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış Peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacaklıları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden Rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış Bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas kanununun 133üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri Bedel ile son ihale Bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden Müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi Ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başka bilgi almak isteyenlerin 2019/3520 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/08/2020

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER