Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

TÜBA-Enerji Depolama Teknolojileri…

TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Enerji Depolama Teknolojileri etkinliği düzenlenen panelle son buldu. İki gün süren etkinlikte, enerji konusu tüm yönleriyle masaya yatırıldı. TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli etkinliği ‘Türkiye’nin Enerji Depolama Teknolojileri Kabiliyetleri, Potansiyelleri ve Yapılması Gerekenler’ konulu panelin ardından son buldu. Etkinlik boyunca alanında uzman bilim insanları enerji konusunu tüm yönleriyle masaya […]

TÜBA-Enerji Depolama Teknolojileri…
06 Temmuz 2019 - 16:00 'de eklendi.

TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Enerji Depolama Teknolojileri etkinliği düzenlenen panelle son buldu. İki gün süren etkinlikte, enerji konusu tüm yönleriyle masaya yatırıldı.
TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli etkinliği ‘Türkiye’nin Enerji Depolama Teknolojileri Kabiliyetleri, Potansiyelleri ve Yapılması Gerekenler’ konulu panelin ardından son buldu. Etkinlik boyunca alanında uzman bilim insanları enerji konusunu tüm yönleriyle masaya yatırdı.
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBA Eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBA Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. İbrahim Dinçer, Iğdır Üniversitesi Rektörü ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademisyenler ve öğrenciler katıldığı panelde enerji depolama konusu tüm ayrıntılarıyla ele alındı.
Etkinlikte ‘Türkiye’nin Enerji Depolama Teknolojileri Kabiliyetleri, Potansiyelleri ve Yapılması Gerekenler’ konulu panelin moderatörlüğünü TÜBA Enerji Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli yaptı. Panele konuşmacı olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Usta, TEMSAN İş Geliştirme Müdürü Murat Altınordu, Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği Başkanı Berkan Bayram, Mutlu Akü Yeni Teknolojiler ve Laboratuvarlar Müdürü Doç. Dr. Muhsin Mazman, TÜBA- Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. İbrahim Dinçer ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Altuntop katıldı.
Türkiye’nin enerji depolama teknolojileri kabiliyetleri, potansiyelleri ve yapılması gerekenler olarak üç ana başlık altında masaya yatırılan enerji depolama panelinde konuşmacılar, önemli konulara değindi. Dünyada enerji depolama konusundaki gelişmelerin anlatıldığı panelde, ülkemizde de enerji depolama teknolojisinin geliştirilmesi gerektiği ifade edilerek, bu konuda yapılabilecek çalışmalar anlatıldı.
Panelin sonunda TÜBA Enerji Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli, böyle önemli bir organizasyonun düzenlenmesinde TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Üniversitemiz Rektörü Alma da, TÜBA ile birlikte üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşen “TÜBA- Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli”nin bilimsel çalışmalara çok büyük katkılar sunacağını ifade ederek, bu tür programlara ev sahipliği yapmanın kendileri için gurur verici olduğunu kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER