Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

TUZLUCA BELEDİYE BAŞKANI İDDİALARI YALANLAYAMADI

“VATANDAŞ İHBARI” başlıklı yaptığımız haber sonucu, Tuzluca belediye başkanı Sayın Ahmet Sait sedrettin Türkan konu hakkında bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklama ile haberimizin kısmen doğruluğunu kabul ederek gazetemize çıkar gözeterek taraf yorumlar yapan taraftarlarını da yarı yolda bıraktı. Başkan Türkan Sözde açıklama cümlelerine şöyle yer verdi:“AK Parti il başkanı Ali Kemal Ayaz başkanımızı paylaşımımdan rahatsız […]

TUZLUCA BELEDİYE BAŞKANI İDDİALARI YALANLAYAMADI
18 Mayıs 2020 - 9:34 'de eklendi.

“VATANDAŞ İHBARI” başlıklı yaptığımız haber sonucu, Tuzluca belediye başkanı Sayın Ahmet Sait sedrettin Türkan konu hakkında bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklama ile haberimizin kısmen doğruluğunu kabul ederek gazetemize çıkar gözeterek taraf yorumlar yapan taraftarlarını da yarı yolda bıraktı.

Başkan Türkan Sözde açıklama cümlelerine şöyle yer verdi:
“AK Parti il başkanı Ali Kemal Ayaz başkanımızı paylaşımımdan rahatsız olan bazı karanlık odakların, gündeme getirdiği Ankaradaki tamiratı yaptırılan aracımız. Araç plakası faili meçhul kişilerce çalındığı bilgisini de siz değerli takipçilerimizle paylaşmak istiyorum. Her türlü iftiraya, karalamaya, yapılacak tiatroya karşı hazırlıklıyız, kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Yapılan açıklama doğrultusunda belirtebiliriz ki:
ARAS GAZETESİ Iğdır ilinde faaliyet gösteren resmi vasıflı bir gazetedir.
Aynı firma bünyesinde resmi ve vasıflı AYDIN GAZETESİNE’de sahiptir.
İki gazete de hiç kimsenin ne emri altında ne de sözleriyle hareket edebilecek bir yapıya sahip değildir. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin sunduğu haklar harici hiçbir maddi beklentisi de olmayan gazetelerdir.

Gazetecilerin görevi şeffaf haberciliktir. İddia doğru ise Doğal olarak resmi bir aracın özel işlerde kullanılması tüm Tuzluca halkının hakkına girmektir, hak gaspıdır.
Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Ayrıca Ahmet sait Sedrettin Türkan, Ak parti Iğdır il başkanı Sayın Ali Kemal AYAZ ile ilgili yaptığımız haberleri müptezel bir bakışla “hem başkana yaranayım, belki Ak partiye geçişim için fırsat olur hemde gazeteci haber yapmış, doğruluk yanı da var,susturabilir miyim? ” düşüncesiyle Ak parti Iğdır il başkanını kalkan kullanmaya çalışıp kendini kurtarma hesabına girmiştir.

Yanıldığı bir konu var ki Ak parti il başkanı Sayın Ali Kemal AYAZ ile Nihat ARAS arasında bir dostluk bağı da mevcuttur.
(Başkan TÜRKAN teyit amaçlı il başkanına ulaşabilir).
Gazeteciler yöneticilerin adeta 3. Gözüdür. Elbette eksiklikler olduğu zaman bu dostlarımız olsa dahi eleştirileceklerdir.
Başkan Türkan’ın açıklaması tamamen konuyu saptırmaya ve vatandaş ihbarını unutturmaya yönelik bir açıklamadır.

BAŞKAN TÜRKAN’A TEKRAR SORUYORUZ:

1)Resimde belirttiğiniz araç ile haberimize konu olan 76 AC 450 plakalı araç aynı mıdır?

2)Resmi bir aracın plakası sözde faili mechuller tarafından çalınmışsa başkanlık makamı çalıntı ihbarı vermiş midir? Verilmemişse çalınmadığı için olabilir mi?

3)Başkan Türkan ihbarın asılsız olduğunu neden yazamıyor?

4)Ankara bahçelievler mahallesinde ki aspava lokantası Sahibi Servet BAYDEMİR ile ilişkiniz nedir? Daha önceleri de herhangi bir dosyadan beraber yargılandınız mı? Yargılandıysanız ne kadar ve neden dolayı ceza aldınız ?

5)Gazetemizle ilişkili diye düşündüğünüz ve “Karanlık odaklar” diye bahsettikleriniz kimlerdir? (Açıklarsanız ismimizi kullanmaya kalkışanları da deşifre etmemize fırsat tanıyarak gazetemize iyilik yapmış olursunuz)

Bu konuyla ilgili Iğdır valiliğince bir araştırma başlatılmış mıdır?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER