Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

“Uçak Kazaları” Konulu Seminer Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Havacılık Topluluğu tarafından Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Konferans salonunda  “Uçak Kazaları” konulu seminer düzenlendi. Seminerin açılış konuşmasını Iğdır Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Ekici yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Ekici  “Uçak Kazalarında Makina-İnsan İlişkisi ve İnsan Faktörünün Kazalardaki Yeri” konulu bir konuşma yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Ekici, konuşmasından sonra […]

“Uçak Kazaları” Konulu Seminer Düzenlendi
22 Şubat 2020 - 13:02 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Havacılık Topluluğu tarafından Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Konferans salonunda  “Uçak Kazaları” konulu seminer düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmasını Iğdır Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Ekici yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Ekici  “Uçak Kazalarında Makina-İnsan İlişkisi ve İnsan Faktörünün Kazalardaki Yeri” konulu bir konuşma yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Ekici, konuşmasından sonra sırasıyla konuşmacılara söz hakkı verdi.

Seminerin ikinci konuşmasını Iğdır Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Fatih Arslan yaptı. Öğr. Gör. Arslan, örnek bir uçak kazası olayından yola çıkarak meydana gelmiş kazalardaki “Uçak-Pilot-Kabin Personeli-Bakım Personeli” ilişkilerini ortaya koydu.

Öğr. Gör. Arslan konuşmasının devamında, “Bir uçak kazasında sadece pilotun veya bakım personelinin suçu yoktur. Uçak kazalarında bir hata varsa bu hata, havayolu şirketlerinden başlayarak küresel manada birçok ilişkiyi içerir” dedi ve yapılan hatalara dair birçok örnek sundu.

Seminerde son olarak söz alan Iğdır Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Nilgün Çayalan ise sunumunda, havacılık sektöründe çalışırken karşılaştığı kabin içi kazalardan bahsederek, her bir yolcu adayının kabin içerisinde nelere dikkat etmesi gerektiğine değindi. Ayrıca bir uçak kazasında yolcuların neler yapmaları gerektiği konusuna ayrıntılı bir şekilde açıklık getirdi.

Seminer, soru cevap sonrasında sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER