Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

‘Uluslararası Göçmenler Günü’

‘Uluslararası Göçmenler Günü’
19 Aralık 2019 - 16:27 'de eklendi.
18 Aralık ‘Uluslararası Göçmenler Günü’ münasebetiyle Iğdır İl Göç İdaresi ve Üniversitemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü biriminin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, Üniversitemizde lisans ve yüksek lisans öğrenimlerini sürdüren yabancı öğrencilere yönelik bir tanıtım filmi hazırlandı.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Burak İli tarafından çekimleri tamamlanan filmin ardından yabancı uyruklu öğrencilerle, üniversitemiz ve kent hayatına dair bir röportaj gerçekleştirdi. Renkli anların yaşandığı çekimler esnasında Türkiye’yi ve Iğdır’ı çok sevdiklerini belirten öğrenciler, ülkemizde yaşadıkları deneyimleri Öğr. Gör. İli’ye aktardı. Türk halkı tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandıklarını da belirten öğrenciler; Türkiye’de aldıkları eğitim sonrası ülkelerine döndüklerinde kültür elçiliği yapmak istediklerini belirtti. 
Ayrıca Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın da uluslararası öğrencilere yönelik sorunlara eğildiği ve Iğdır Üniversitesinin öğrenci odaklı bir misyon üstlendiğine vurgu yapıldı.
Foto röportajların yer aldığı video, T.C. Iğdır Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından 18 Aralık 2019 tarihinde ‘Uluslararası Göçmenler Günü’ nedeniyle düzenlenen etkinlikte gösterildi.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER