Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

ÜNLÜ’DEN GEBE OKULUNDA İNCELEME

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü, Ak Parti Iğdır İl Başkanı Sn. Av. Ahmet TUTULMAZ, Iğdır üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. Mehmet Hakkı ALMA’nın da katılımıyla düzenlenen programda Iğdır Devlet Hastanesinde hizmet verecek olan Anne Dostu Doğum Salonu ve Gebe Okulunun açılışı gerçekleştirildi. Programda söz konusu projeler hakkında katılımcılara bilgiler verildikten sonra dua edilip, kurdele kesimi […]

ÜNLÜ’DEN GEBE OKULUNDA İNCELEME
05 Ağustos 2019 - 17:42 'de eklendi.

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü, Ak Parti Iğdır İl Başkanı Sn. Av. Ahmet TUTULMAZ, Iğdır üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. Mehmet Hakkı ALMA’nın da katılımıyla düzenlenen programda Iğdır Devlet Hastanesinde hizmet verecek olan Anne Dostu Doğum Salonu ve Gebe Okulunun açılışı gerçekleştirildi.
Programda söz konusu projeler hakkında katılımcılara bilgiler verildikten sonra dua edilip, kurdele kesimi gerçekleştirildi.Vali Ünlü, SDL odalarında ve Gebe Okulunda incelemelerde bulunarak Başhekim Raşit İlhan’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Doğum Salonlarının hastanelerin en hijyenik ve konforlu yerlerden biri olması gerektiğini belirten Vali Ünlü:”Modern tıbbın tüm imkanlarından yararlanılan aynı zamanda vatandaşımızın önceliklerine saygı duyulan bir salon oluşturmayı hedefledik. Burası doğum öncesinde hastalarımızın bilgilendirileceği, kabul edileceği ve uygun bir şekilde hazırlanacakları, doğum sırasında takip, müdahale, tedavilerin yapılacağı, doğum sonu anne-bebek bakımlarının titizlikle sağlanacağı ve yenidoğan hakkında gerekli eğitimlerin verileceği bir yer olacak. Mahremiyete dayalı tek kişilik doğum ünitelerinde annelerimiz kendilerini ev ortamındaki gibi rahat hissedecekler. Sağlık alanında yapılan yatırımlarla ve gerçekleştirilen projelerle ülke olarak çok iyi bir duruna gelmiş bulunmaktayız. Bu noktada Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn. Sağlık Bakanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Ben projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor ve değerli Iğdırlı hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum.” Dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER