Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

ÜNLÜ’NÜN AHİLİK HAFTASI MESAJI

Iğdır Valisi Sn.Enver ÜNLÜ Ahilik Haftası Nedeniyle bir mesaj yayınladı.Ünlü mesajında şu ifadelere yer verdi:”Değerli Iğdırlılar;Ticari ve sosyal hayatta güzel ahlak, doğruluk, alçak gönüllülük, kardeşlik, yardımseverlik ve karşılıklı dayanışma kurallarını barındıran Ahilik, yüzyıllardan beri varlığını sürdürerek Türk Milletine has bir kültür hazinesi haline gelmiştir. Esnaf ve sanatkârlığı ahlaki değerlerle harmanlayan, mesleki ilkelerle süsleyen ahilik kültürü, […]

ÜNLÜ’NÜN AHİLİK HAFTASI MESAJI
17 Eylül 2019 - 17:12 'de eklendi.

Iğdır Valisi Sn.Enver ÜNLÜ Ahilik Haftası Nedeniyle bir mesaj yayınladı.Ünlü mesajında şu ifadelere yer verdi:”Değerli Iğdırlılar;Ticari ve sosyal hayatta güzel ahlak, doğruluk, alçak gönüllülük, kardeşlik, yardımseverlik ve karşılıklı dayanışma kurallarını barındıran Ahilik, yüzyıllardan beri varlığını sürdürerek Türk Milletine has bir kültür hazinesi haline gelmiştir.
Esnaf ve sanatkârlığı ahlaki değerlerle harmanlayan, mesleki ilkelerle süsleyen ahilik kültürü, Aziz Milletimizin geçmişinde ticari ve toplumsal hayatın tanziminde etkin bir rol üstlenerek, Anadolu’da dirlik ve düzenin sağlanmasında önemli bir müessese olmuştur.
Bugün günümüzün yükselen değerlerinin önemli bir kısmının özünde Ahiliğin temel ilkeleri yatmaktadır. Tüketici hakları, sivilleşme, kooperatifçilik, çeşitli mesleki kuruluşların varlığı gibi kavramları günümüze aktaran birikim de Ahilik kültürüdür.
Bu duygu ve düşüncelerle başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, bu hafta vesilesiyle gerçekleştirilecek etkinliklerin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER