Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Ürettiği Robotla Onur Belgesi Aldı

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, ürettiği robotla Azerbaycan Teknik Üniversitesinden onur belgesi almaya hak kazandı. Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, kendi üretimi olan ve 360 derece dönme kabiliyetine sahip robotla Azerbaycan Teknik Üniversitesi tarafından onur belgesine layık görüldü. Aliyev’in, cerrahi müdahalelerden önce göz takip verilerini sağlamak için tasarladığı robot […]

Ürettiği Robotla Onur Belgesi Aldı
24 Şubat 2020 - 16:26 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, ürettiği robotla Azerbaycan Teknik Üniversitesinden onur belgesi almaya hak kazandı.

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, kendi üretimi olan ve 360 derece dönme kabiliyetine sahip robotla Azerbaycan Teknik Üniversitesi tarafından onur belgesine layık görüldü. Aliyev’in, cerrahi müdahalelerden önce göz takip verilerini sağlamak için tasarladığı robot kesintisiz bir şekilde güneşi izleyerek maksimum enerji elde etmeyi de başarıyor.

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, onur belgesine layık bulunan öğrencilerini tebrik ederek yeni çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER