Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Uzaktan Eğitim Maratonu Başladı

Dünyada ve ülkemizde yürütülen koronavirüs (Covid-19) ile mücadele programı çerçevesinde eğitimin aksamaması için geçtiğimiz günlerde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından bir dizi kararlar alındı. Bu kapsamda 23 Mart tarihinden itibaren ülkemizde uzaktan eğitimin başlamasına karar verilirken; Iğdır Üniversitesinde de uzaktan eğitim çalışmaları için UZMER birimi harekete geçti. İlk olarak 18 Mart tarihinde Uzaktan Öğretim Uygulama ve […]

Uzaktan Eğitim Maratonu Başladı
25 Mart 2020 - 9:46 'de eklendi.

Dünyada ve ülkemizde yürütülen koronavirüs (Covid-19) ile mücadele programı çerçevesinde eğitimin aksamaması için geçtiğimiz günlerde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından bir dizi kararlar alındı. Bu kapsamda 23 Mart tarihinden itibaren ülkemizde uzaktan eğitimin başlamasına karar verilirken; Iğdır Üniversitesinde de uzaktan eğitim çalışmaları için UZMER birimi harekete geçti.

İlk olarak 18 Mart tarihinde Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZMER) tarafından akademik personellere online eğitim verildi. lms.igdir.edu.tr adresi üzerinden verilecek tüm uzaktan eğitim dersleriyle ilgili Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Dr. Öğr. Üyesi Turgay Demirel ve Dr. Öğr. Üyesi Halil Kayaduman tarafından akademisyenlere sistemin işleyişi ayrıntılarıyla anlatıldı.

Bu hafta başından itibaren ise uzaktan eğitimin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili UZMER birimi tarafından kapsamlı bir içerik hazırlandı. Buna göre; Pazartesi günleri Mühendislik ve Fen Edebiyat Fakülteleri, Salı günleri İlahiyat ve Turizm Fakülteleri ile Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, Çarşamba günleri Ziraat ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Perşembe günleri Fen Edebiyat Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, Cuma günleri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Tuzluca Meslek Yüksekokulu, Cumartesi günleri Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Pazar günleri ise Iğdır Meslek Yüksekokulu tarafından uzaktan eğitim derslerinin verilmesi kararlaştırıldı. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER