Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim Güvenlik Korucuları Hizmetiçi Eğitimi Açılış Programına Katıldı

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, Güvenlik Korucuları Hizmetiçi Eğitimi açılış programına katıldı.Kültür Merkezinde düzenlenen programa Valimizin yanı sıra, Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, İl Jandarma Komutanı Mustafa Özdurhan, Hizmetiçi Eğitim Programı görevlileri ve Güvenlik Korucularımız katıldı.İçişleri Bakanlığımızın himayelerinde ilimizde görev yapmakta olan güvenlik korucularımıza yönelik olarak düzenlenen, vatan ve millet sevgisi gibi […]

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim Güvenlik Korucuları Hizmetiçi Eğitimi Açılış Programına Katıldı
23 Ekim 2020 - 11:50 'de eklendi.

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, Güvenlik Korucuları Hizmetiçi Eğitimi açılış programına katıldı.
Kültür Merkezinde düzenlenen programa Valimizin yanı sıra, Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, İl Jandarma Komutanı Mustafa Özdurhan, Hizmetiçi Eğitim Programı görevlileri ve Güvenlik Korucularımız katıldı.
İçişleri Bakanlığımızın himayelerinde ilimizde görev yapmakta olan güvenlik korucularımıza yönelik olarak düzenlenen, vatan ve millet sevgisi gibi milli değerlerimiz ile halkla ilişkileri pekiştirmek, aile ilişkilerini geliştirmek, empati kurmak, hoşgörülü, yardımsever ve merhametli olmak gibi değerlerimizi konu alan Hizmetiçi Eğitimi açılış programı; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, İller İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan Güvenlik Koruculuğu konulu kısa film gösterimi, Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca’nın konuşmaları, Güvenlik Korucusu Ali Baydan’ın konuşmaları, Iğdır İl Jandarma Komutanı Mustafa Özdurhan’ın konuşmaları ve Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’in konuşmaları ile devam etti. 
Programda konuşan Sn. Sarıibrahim yaptığı konuşmada; “Bizler 1984 yılından beri ülkemizin içerisinde hain bir terör örgütünün çeşitli terörist faaliyetleri ile karşı karşıyayız. Bu sürecin içerisinde 1984 yılından beri devletin polisiyle, jandarmasıyla birlikte hareket eden güvenlik korucularımızdan şehit olan, gazi olan, bu mücadeleye emek vererek katkı sunan evvela şehitlerimize ve gazilerimize, daha sonra da şuanda bize destek olan bütün güvenlik korucularımıza saygılarımı arz etmek istiyorum. Bu mücadele, devletin milletiyle bir arada olma ve birlik mücadelesidir. Bu mücadele, bu birliğe fitne sokmaya çalışanlara, bu arayı açmaya çalışanlara, devlete baş kaldıranlara karşı verilen kutsal bir mücadeledir. Koruculuk meselesinin geçici statüden daha farklı bir statüye taşınmasında, korucularımızın sosyal ve ekonomik haklar anlamda yaşanan bütün sorunların çözülmesinde talimatlar ve destekleri ile bu işi yönlendiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bu süreci takip eden saygıdeğer Bakanımıza, buradaki bütün güvenlik korucularımız adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Iğdır ili içerisinde yürütülen operasyonlarda aktif görev alan bütün arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Rabbim devletimizi, milletimizi ilelebet payidar kılsın, ayağınıza taş değdirmesin. Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER