Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim Iğdır Üniversitesinin 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesinin 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde düzenlenen törene Valimizin yanı sıra Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref Malkoç, Iğdır Üniversitesi Rektörü Sn. Mehmet Hakkı Alma, kurum amirleri, akademisyenler ve üniversite personelleri katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende; Iğdır Üniversitesi tanıtım filmimin izlenmesi, […]

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim Iğdır Üniversitesinin 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı
10 Kasım 2020 - 10:35 'de eklendi.

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesinin 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.
Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde düzenlenen törene Valimizin yanı sıra Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref Malkoç, Iğdır Üniversitesi Rektörü Sn. Mehmet Hakkı Alma, kurum amirleri, akademisyenler ve üniversite personelleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende; Iğdır Üniversitesi tanıtım filmimin izlenmesi, Kamu Denetçiliği Kurumu tanıtım filminin izlenmesi, Iğdır Üniversitesi Rektörü Sn. Mehmet Hakkı Alma’nın konuşmaları ve üniversitenin faaliyetleri hakkındaki sunumu, Kamu Başdenetçisi Sn. Şeref Malkoç’un konuşmaları, Vali|Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’in konuşmaları sonrası katılımcılara belge ve hediye takdimi yapıldı.
Üniversitenin 2020-2021 akademik yılının ülkemiz, milletimiz ve şehrimiz için hayırlara vesile olması temennisi ile konuşmasına başlayan Sn. Sarıibrahim yaptığı konuşmada; “Covid-19 salgını hayatın tüm alanlarını etkilediği gibi eğitim-öğretimi de olumsuz yönde etkilemiştir. En büyük arzumuz, salgının tez zamanda bitmesi ve tüm öğrencilerimizin bir an önce okullarına kavuşmasıdır. 
 
Kıymetli misafirler,
 
Henüz genç bir üniversite olmasına rağmen gelişmeye açık dinamik bir yapıya sahip olan Üniversitemiz, gelişimini hızla sürdürmektedir. Üniversitemizin, mevcut dinamik yapısını sürdüreceğine; geliştireceği ve uygulayacağı projelerle ilimizde toplumsal birlikteliği temsil edeceğine ve marka bir üniversite olacağına yürekten inanıyorum.
 
Kıymetli konuklar,
 
Eğitim; ilim, irfan, bilgi demektir.
Bizlere düşen görev ilmi ve irfanı ilke edinmiş; okuma, araştırma ve sorgulamayı yaşam tarzı olarak belirlemiş nesiller yetiştirmektir. Gençlerimiz; Akıl, Ahlâk, Adalet ve Adap gibi manevi ve kültürel değerleri kendilerine düstur edinmelidir. Gençlerimiz, yürüyecekleri bu yolda aklı, vicdanı ve adalet duygusuyla hareket eder, adaba ve ahlaka riayet ederlerse aşamayacakları hiçbir engel, ulaşamayacakları hiçbir hedef yoktur. 
 
Kıymetli Hocalarımız,
 
“Nasıl bir gençlik” sorusunun cevabını rahmetli M. Celaleddin Ökten Hocamızın şu ifadesiyle özetleyebiliriz:
Gençlerimiz;
Asrın ihtiyaçlarına müdrik, 
Doğu’yu ve Batı’yı iyi bilen münevver, 
Dindar görüneceğim diye mutaassıp olmayan,
Aydın desinler diye de dinden taviz vermeyen,
Tavizsiz fakat müsamahakâr olmalı…
 
Bu duygu ve düşüncelerle hepinize başarılı, sağlıklı ve mutlu bir akademik yıl dilerken, umutlarımızın hiç eksilmemesini, yolumuzun hep aydınlık ve açık olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.
Akademik yıl açılış töreni akabinde Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde Iğdır Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Semt Kütüphanesinin açılışı yapılması sonrası program sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER