Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Vargün, Çadlı Öğrenciler İçin Rektör Alma’yla Görüştü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Çad Ofisi eski sorumlularından ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Kars Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Vargün, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret ederek Çadlı öğrencilerin Iğdır Üniversitesi’ndeki eğitim olanakları hakkında görüştü. “Yabancı öğrencilerin varlığı kamu diplomasisi açısından önemli” TİKA Çad Ofisi eski sorumlusu Erhan Vargün’ü Rektör […]

Vargün, Çadlı Öğrenciler İçin Rektör Alma’yla Görüştü
25 Aralık 2019 - 14:39 'de eklendi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Çad Ofisi eski sorumlularından ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Kars Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Vargün, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret ederek Çadlı öğrencilerin Iğdır Üniversitesi’ndeki eğitim olanakları hakkında görüştü.

“Yabancı öğrencilerin varlığı kamu diplomasisi açısından önemli”

TİKA Çad Ofisi eski sorumlusu Erhan Vargün’ü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’la birlikte makamında ağırlayan Rektör Alma, Iğdır Üniversitesi’nin yabancı öğrencilerin sayısını ve çeşitliliğini artırmayı hedeflediğini belirterek Çadlı öğrenciler için de mevcut olan her türlü imkânı seferber edebileceklerini ifade etti. Yabancı öğrencilere, sadece eğitim olanakları açısından değil; barınma, yaşam giderleri ve Iğdır’a uyum açısından da destek vermeye çalıştıklarını kaydeden Rektör Alma, Çadlı öğrencilerden de yardımlarını esirgemeyeceklerini belirtti. Rektör Alma’nın destek sözünden dolayı memnuniyetini dile getiren Erhan Vargün ise, Çadlı öğrencilerin Arapça ve Fransızcaya hâkimiyetleri açısından seçkin öğrenciler olduklarını; varlıklarının, Türk akademik hayatına katkısının yanı sıra Türkiye ve Çad arasında gönül köprüleri kurmaya da yarayacağını belirtti.

Yabancı öğrencilerin varlığının kamu diplomasisi açısından öneminin farkında olduklarını belirten Rektör Alma da, konuya akademik ve insani boyutlarıyla birlikte bir bütün olarak baktıklarını ve yabancı öğrencilerin varlığından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

TİKA Çad Ofisi eski sorumlusu Erhan Vargün’ün Rektör Alma’yı ziyareti, karşılıklı iyi niyet temennileri ve Çadlı öğrenciler için sağlanabilecek eğitim olanaklarının değerlendirilmesi kararlaştırılarak son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER