Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

VATANDAŞIN HAKKINI GASP EDEMEZSİNİZ.

Iğdır’ın Yolları işyeri sahipleri  ve apartman sakinleri tarafından kanuna uygunsuz bir şekilde işgal edilip, parsellenmiştir. Iğdır’da hemen hemen her apartman dairelerinin  etrafında, sanki yasal haklarıymış gibi “APARTMAN SAKİNLERİNE AİTTİR, LÜTFEN PARK ETMEYİNİZ “ tabelaları mevcut.   Ayrıca birçok özel iş yerinde de sanki kamu ya ait hizmet binalarıymış gibi yerlere duba ve kazıklar çakılarak vatandaşların Yolları ve kaldırımları […]

VATANDAŞIN HAKKINI GASP EDEMEZSİNİZ.
13 Eylül 2020 - 13:28 'de eklendi.

Iğdır’ın Yolları işyeri sahipleri  ve apartman sakinleri tarafından kanuna uygunsuz bir şekilde işgal edilip, parsellenmiştir. Iğdır’da hemen hemen her apartman dairelerinin  etrafında, sanki yasal haklarıymış gibi “APARTMAN SAKİNLERİNE AİTTİR, LÜTFEN PARK ETMEYİNİZ “ tabelaları mevcut.  

Ayrıca birçok özel iş yerinde de sanki kamu ya ait hizmet binalarıymış gibi yerlere duba ve kazıklar çakılarak vatandaşların Yolları ve kaldırımları işgal altına alınmış. Daha önceleri araç sayısının azlığı ve Oy kaygısı içerisinde olan yerel yönetimlerin göz yummaları sonucu bazı uyanık işletme ve bina sahipleri bu durumu kendi lehlerine çevirmiş ve yasal hakmış gibi topluma lanse etmişlerdir. 
Gazetemize, isminin gizli kalmasını isteyen fakat bu durumu hazmedemeyen bir vatandaşın verdiği demeç  geçmişte yapılan ve günümüzde büyük sorun olan park ve işgal sorununu doğrular nitelikte.

Vatandaşa göre;
“Geçmişte imar kanunu Yasal kanuna göre ilerleseydi eşit bölgesel dağılım gerçekleşecekti. Eşit dağılım sonucu da şehrin bazı bölgelerinde yoğunluk artışı olmayacaktı. Yani anlayacağımız, şehirde 3 kat olması gereken yerler gereksiz yere 5 kata ruhsat izinleri verilmeseydi, her binaya sadece çekme payları değil, otopark alanları da düşünülseydi şehrimiz bu hale gelmezdi. Tabiri caizse Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş, sonucu doğru beklemek aymazlıktır. Umarız daha da kötü olmaz” dedi. 

 Araç sayısının epey yüksek olduğu Iğdır’da, bu durum birçok Araç sahibini ve kaldırımları kullanmak ASLİ HAKLARI olan vatandaşları fazlasıyla rahatsız etmekte.

Bu uygulamanın yanlış olduğunu işyeri sahiplerine veya apartman sakinlerine anlatmaya çalışan vatandaşların birçoğu da işyeri ve bina sahipleri tarafından azarlandıkları da bir çok defa görülmüştür.

5326 sayılı kabahatler kanununun 38’inci maddesi gereğince; KALDIRIM VE AÇIK MEYDAN ALANLARI KESİNLİKLE HALKINDIR. Vatandaş kullanmalı!
Vatandaşların asli hakkı olan bu yasa Iğdırda neden uygulanmıyor?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER