Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

YÖNETİCİLER SÜRECE KATKI SUNMALI, VİRÜS KOLTUK DİNLEMEZ

Koronavirüs salgını tedbirleri dolayısıyla Ülkemiz yoğun bir çaba sarfederken, insanların sağlığı için de bir çok kısıtlamalar getirildi.Bu hususta sağlık bakanlığı ve ekiplerine de, İçişleri Bakanlığı ve ekiplerine de müteşekkiriz. İlimizde Sağlıkçılarımızın hassasiyetle yönettiği bu sürecte Sağlık yöneticilerininde örnek olması gerekmez mi? Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda: 10 mart 2020 tarihinde Avrupa ülkelerine (FRANSA) ziyarete gidip sosyal medya […]

YÖNETİCİLER SÜRECE KATKI SUNMALI, VİRÜS KOLTUK DİNLEMEZ
23 Mart 2020 - 14:01 'de eklendi.

Koronavirüs salgını tedbirleri dolayısıyla Ülkemiz yoğun bir çaba sarfederken, insanların sağlığı için de bir çok kısıtlamalar getirildi.
Bu hususta sağlık bakanlığı ve ekiplerine de, İçişleri Bakanlığı ve ekiplerine de müteşekkiriz.

İlimizde Sağlıkçılarımızın hassasiyetle yönettiği bu sürecte Sağlık yöneticilerininde örnek olması gerekmez mi?

Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda:

10 mart 2020 tarihinde Avrupa ülkelerine (FRANSA) ziyarete gidip sosyal medya hesaplarından resim paylaşan, Iğdır il sağlık müdürlüğünde yetkili T. B. İsimli bir sağlık yöneticisinin tatil yaptıktan sonra 18 Mart 2020 tarihinde Iğdır’a dönüş yaptığı gibi müşahede altına alınması gerekirken, HERHANGİ BİR MÜŞAHEDE ALTINA ALINMADIĞI ,
“evde kontrollerimi yapıyorum” diye söylendiği fakat her fırsatta dışarıda dolaştığı bilgisine ulaştık.

Sağlık bakanlığımızın belirlediği “14 gün kuralı” çerçevesinde:
“Yurt dışından gelen vatandaşlarda hiçbir virüs etkisi olmasa bile 14 gün boyunca müşahede altına alınması gerekir.”

Sağlık müdürlüğü yöneticisi müşahede altına alınmadığı için bu kuralı ihlal etmiyor mu?

Ayrıca ülkemizin zor süreç geçirdiği bir dönemde, Sağlık personelleriyle omuz omuza verip süreci yönetmesi gerekirken, bu gündemde ülke dışına çıkması ne kadar etik bir davranıştır?

Yetkili mercilerimizi kamu sağlığı konusu hususunda 14 gün kuralı ihlaline fırsat verilmemesi, bu yetkilinin hem toplum hemde kendisi ve ailesi için müşahede altına alınması, gelişmelerden de halkın bilgilendirilmesini bekliyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER